Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pegasus Hava Yolları’ndan dev sipariş

19 Aralık, 2012 | 14:56

Pegasus Hava Yolları'ndan dev sipariş Pegasus Hava Yolları, 100 Airbus için sipariş verdi.

Pegasus,Türk sivil havacılık tarihinin en büyük siparişini vererek toplam 100 Airbus uçağı için imza attı.

100 uçak için ödenecek paranın tahminen 12 milyar dolar olması bekleniyor.

Airbus’la 25′i opsiyonlu, 75′i kesin olmak üzere toplam 100 Airbus A320neo için anlaşan Pegasus’un siparişi Avrupa’dan ‘neo’ ailesi için gelen en büyük ikinci sipariş özelliğini taşıyor.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Türk sivil havacılık tarihinin en büyük siparişini verdiklerini belirterek “İlk uçuşa başladığımızda o zaman için Türk özel sivil havacılık tarihinin en büyük siparişine imza atmıştık. Şimdi ‘bu da yetmez’ diyerek filomuzu genişletmek üzere tarihi bir siparişe daha imza atıyoruz. Bu sefer sadece özel sektörün değil Türk sivil havacılık tarihinin en büyük siparişini veriyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Sabancı, Ali Sabancı Pegasus, Pegasus, Pegasus 100 uçak siparişi, Pegasus Airbus, Pegasus Airbus siparişi, Pegasus Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları sipariş, Pegasus sipariş, Pegasus tarihi sipariş,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları