Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pegasus Filosundaki uçak sayısını arttırıyor

26 Nisan, 2011 | 18:59

Pegasus filosundaki uçak sayısını arttırıyor

Pegasus filosundaki uçak sayısını her geçen gün arttırıyor. Özel havacılık sektörünün en büyük çaplı yatırımı çerçevesinde Nisan ayında her hafta 1 Boeing 737/800 teslim aldı.

Pegasus Hava Yolları Mira, Hande, Nil’ i 23 Nisan’ da almıştı. 26 Nisan tarihinde 4. Boeing 737/800 “Masal” ı da aldı.

Pegasus Hava Yolları Türkiye’nin en genç, en modern Boeing 737/800 filosunu kurmak üzere 2007 yılından beri çalışmalarına hızla devam ediyor. Pegasus en son Nisan ayında gerçekleştirdiği her hafta uçak teslimatları ile masalı gerçeğe dönüştürme yolunda hızla ilerliyor.

Pegasus Hava Yolları uçak filosu

Pegasus Hava Yolları Nisan başından beri 3 adet Boeing737/800′ ü teslim aldı. Pegasus yeni aldığı boeing’ lere ailenin yeni doğan bebeklerinin isimlerini veriyor.

Pegasus Hava Yolları, 09 Nisan’da İzmir İstasyon Müdürlüğü’nden Uğur Sari nın kızı “Mira”yı, 13 Nisan’da Bütçe ve Maliyet Kontrol Müdürlüğü’nden Nevra Yılmaz Koç’un kızı “Hande”yi, 21 Nisan’da Hat Bakım Müdürlüğü’nden Orhan Ada’nın kızı “Nil’i, 23 Nisan’da Teknik Müdürlük’ten Namık Tufan Yenicihan’ın kızı “Masal”ı teslim aldı.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Setaç Haybat yaptığı açıklamada, “Boeing ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma paralelinde sipariş ettiğimiz 737/800’lerimizi 2007 yılından beri teslim alıyoruz. Özellikle bu ay alımlarımız hız kazandı. Nisan ayında 2 haftada 4 Boeing teslim alarak, Türk havacılık tarihinde bir ilke imza attık.” dedi.

Pegasus Hava Yolları’ nın hedefi 2015 e kadar 40 adet Boeing 737/800

“Uçmak herkesin hakkı” sloganı ile yola çılan Pegasus Hava Yolları’ nın hedefi 2015 yılı sonuna 40 adet Boeing 737/800′ ü teslim almak.

Bugüne kadar Türkiye’ de bu kadar büyük çapta sipariş veren ilk özel hava yolu şirketi olan Pegasus uçak filosu ile de sektördeki kalitesini korumaya devam ediyor.

Pegasus Hava Yolları uçakları sayısını arttırmasının yanı sıra filosuna paralel olarak uçtuğu destinasyonlara da hergün bir yenisini ekliyor.Pegasus Hava Yolları yurt içinde 19, yurt dışında ise 27 şehire uçuyor.20 ülkede 46 şehre uçan Pegasus Hava Yolları 15 Mayıs’ta İran’ın başkenti Tahran’a, 16 Mayıs’ta da Romanya’nın Başkenti Bükreş’e tarifeli seferler ile uçmaya başlayacak.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Pegasus, Pegasus Bükreş, Pegasus Filosu, Pegasus Filosundaki uçak, Pegasus Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü, Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Setaç Haybat, Pegasus Hava Yolları yurt içi, Pegasus Tahran, Pegasus Uçak, Pegasus uçak filosu, Pegasus uçakları, pegasus yeni uçakları, Pegasus Yurtdışı Uçuşları, Pegasus Yurtiçi, Setaç Haybat,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları