Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pegasus Airlines PWA Windsurf sona erdi

26 Ağustos, 2013 | 10:46

Pegasus Airlines PWA Windsurf sona erdi Pegasus Hava Yolları ana sponsorluğunda bu yıl 7. kez gerçekleştirilen ve 29 ülkeden 64 erkek ve 29 kadın toplam 93 sporcunun katıldığı Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası 24 Ağustos’ta yapılan yarışlarla sona erdi.

Alaçatı’da 1 hafta boyunca rüzgar aşkına gerçekleştirilen mücadelede 10’u kadın, 11’i erkek olmak üzere toplam 21 Türk sporcumuz da yer aldı.

Hafta boyunca yapılan toplam 5 yarış sonucunda; Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası Alaçatı ayağında Erkeklerde 1. Fransız Antoine Albeau olurken,

2. İtalyan Alberto Menegatti, 3. Fransız Julien Quentel oldu. Türk sporcularımızdan Bora Kozanoğlu 22. olurken, Enes Yılmaz 37., Ertuğrul İçingir 39., Poyraz Akay 47., Pamir Saçkan 51., Özfer Uralp 53., Kaan Kayın 57. oldu. Sarp Kuşçu ve Sinan Gerzile 60.’lığı, Sarp Atay ve Berk Kayın da 62.’liği paylaştı. Erkekler kategorisinde ilk 3’e giren sporculara ödüllerini Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) As Başkanı Engin Kalafatoğlu verdi.

Kadınlarda Arubalı Sarah Quita Offringa Alaçatı yarışlarının şampiyonu olurken, 2. Fransız Delphine Cousin, 3. Çağla Kubat oldu. Ödülünü Pegasus Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk’ün elinden alan milli sporcumuz Çağla Kubat, ödül kürsüsünde Türk Bayrağı’nı dalgalandırarak gururumuz oldu.

Dilara Uralp 6., Lena Aylin Erdil 7. olurken Fulya Ünlü 9., Melek Toroman 10., Burçe Vardarlı 13., Ceren Yaman 16., Deniz Şekercioğlu 17., Lara Bilem 21., Yasemin Alara Baykent 22. sırada yarışı tamamladı.

Çağla Kubat, 2013 PWA Windsurf Dünya Kupası Kadınlar Genel Klasmanında 4. Oldu

4 Mayıs’ta Kore’de başlayan ve iki ayaktan oluşan kadınlar kategorisinin final yarışları bu yıl da Alaçatı’da gerçekleştirildi.

2013 PWA Windsurf Dünya Kupası’nın Kadınlar kategorisinde dünya şampiyonları da Alaçatı’da belirlendi. Kadınlar dünya şampiyonu olan Fransız Delphine Cousin ödülünü Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın elinden aldı. Dünya Kadınlar kategorisinde 2. Fransız Valerie Arrighetti olurken, 3. İsviçreli Karin Jaggi oldu. Arighetti’ye ödülünü TYF Başkanı Ahmet Gençtürk, Jaggi’ye ise ödülünü İzAir Genel Müdürü Gürol Yüksel verdi.

Türk yarışçılar da ilk 10’da yerlerini aldı. 2013 PWA Windsurf Dünya Kupası’nın Kadınlar genel klasmanını Çağla Kubat 4. olarak bitirirken, Dilara Uralp 6., Lena Erdil 7., Ceren Yaman da 8. sırada tamamladı.

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası yarışlarında dereceye giren sporcular 55.000 Euro’luk ödülü paylaştılar.

Pegasus’un Özel Hız Ödülü Erkeklerde Antoine Questel’in,Kadınlarda Delphine Cousin’in Oldu

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası Alaçatı yarışlarında bu yıl bir ilke de imza atıldı. Final yarışlarında kollarına takılan GPS cihazıyla yarışan Windsurf’çüler arasında en yüksek hıza ulaşan Kadın ve Erkek sporcular Pegasus Hava Yolları tarafından ayrıca ödüllendirildiler.

Erkekler ve kadınlar finalinde yapılan hız ölçümünde Antoine Questel 68 km hızla Erkekler kategorisinde, Delphine Cousin ise 49 km hızla Kadınlar kategorisinde bu ödülün kazananları oldular. Yarışlarda; Türk sporcularımızdan Dilara Uralp 46 km, Lena Erdil ise 44 km hıza ulaştı. Pegasus Hava Yolları kupanın hız şampiyonlarını 1.000’er Euro ile ödüllendirdi. “Pegasus Özel Hız Ödülü”nü kazanan sporcular ödüllerini Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat’ın elinden aldı.

Alaçatı’da 3. ayağı gerçekleşen Erkekler kategorisinin şampiyonları ise Ekim ayında 2013 PWA Dünya kupasının 4. ve son ayağı olan Sylt’te belirlenecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alberto Menegatti, Antoine Albeau, Antoine Questel, Bora Kozanoğlu, Delphine Cousin, Enes Yılmaz, Ertuğrul İçingir, Pamir Saçkan, Pegasus Airlines, Pegasus Airlines PWA, Pegasus Airlines PWA Windsurf, Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası, Poyraz Akay,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları