Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paskalya tatili, otellerin doluluk oranını artırdı

01 Nisan, 2013 | 10:33

Paskalya tatili, otellerin doluluk oranını artırdı Avrupa ülkelerindeki 12 günlük Paskalya Bayramı tatili turizm yörelerini hareketlendirdi.

Avusturya, Belçika, Hollanda, Norveç, İsveç, Danimarka ve Almanya’nın bazı eyaletlerinde 3 gün önce başlayan Paskalya Bayramı tatili, turizm yörelerinde açık olan otellerin doluluk oranını yüzde 75’e çıkardı, turizm sezonunun başlamasıyla birlikte 5 Nisan’dan itibaren yüzde 80’e ulaşması bekleniyor.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Özden, Paskalya Bayramı tatilinin turizm yörelerini sezon öncesi hareketlendirdiğini söyledi.

Paskalya tatilinin, sezon öncesi turizmcilere moral olduğunu belirten Özden, tatilin açık olan otellerin doluluk oranını yüzde 75’e, yeni açılan otellerin ise doluluğunu yüzde 65 seviyesine çıkardığını kaydetti. Avrupa ve İskandinav ülkelerinde Paskalya’nın farklı tarihlerde kutlandığı bilgisini veren Özden, Avrupa ve İskandinav ülkelerinden turist gelişinin 5 Nisan’dan sonra artış göstereceğine inandıklarını söyledi.

Özden, “Göstergeler, bu sene iyi bir turizm sezonu geçireceğimizi gösteriyor. Avrupa ülkelerinin bazı ülkelerinde başlayan Paskalya tatili, Manavgat ve Side’de sezon öncesi turizmcilerin moral değerini yükseltti. Avrupa ve İskandinav ülke rezervasyonları çok iyi ve güzel durumda. Doğu Avrupa ülkelerinin durumunda da genelde nisan ayı ortalarında netleşiyor. Bölgemize, Alman ve Rus turistlerin yanı sıra son yıllarda İskandinav ülkelerinden de turist yoğunluğu var.” şeklinde konuştu.

Manavgat-Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut ise Paskalya tatilinin turizm yörelerinde aktif turizm sezonu öncesi hareketlilik oluşturmasının, turizmcilere moral olduğunu kaydetti. Barut, Paskalya’nın, Avrupa ülkelerinde farklı tarihlerde kutlandığı için gelen turist gelişlerinin devam edeceğini kaydetti.

İskandinav turistlerde yüzde 10’luk artış bekleniyor

İskandinav turizm uzmanı Mehmet Reşat Akıl da bu sene İskandinav turistlerde yüzde 10’luk artış beklediklerini söyledi. İskandinav turistlerin büyük oranda tatillerini Antalya, Muğla ve Kapadokya bölgesinde yaptığını belirten Akıl; son üç yıl içinde Norveç, İsveç ve Danimarkalı turistlerin Antalya bölgesine ilgisinin önemli ölçüde arttığını kaydetti. Akıl, Antalya bölgesine gelen Kuzey Avrupa ülke turistlerinde yüzde 10’luk bir artış beklediklerini ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Oteller, Avusturya, Belçika, Danimarka, Hollanda, İsveç, Manavgat, Norveç, Paskalya, Paskalya Bayramı, Paskalya Bayramı tatili, Paskalya Bayramı tatili rezervasyonları, Side, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları