Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paskalya Bayramı tatilindeki turist yoğunluğu esnafın yüzünü güldürdü

13 Nisan, 2012 | 09:33

Paskalya Bayramı tatili hareketliliği esnafın yüzünü güldürdü.  Tatille birlikte Antalya bölgesinde 2012 turizm sezonu başladı.

Paskalya tatili için gelen turistlerin, kaldıkları konaklama tesislerinden çıkarak alışveriş yapmaları esnafın yüzünü güldürdü. Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası (MSSPO) Başkanı Sami Dursun Doğan, bölgede turizm sezonunun başladığını ve 2012’den çok umutlu olduklarını söyledi.

Antalya’ya gelen 11 milyon turistin 4 milyonunun Manavgat’ta konakladığını hatırlatan Doğan, bölgeye gelen turist sayısının artmasına rağmen, turizm gelirlerinde son 3 yıldır kademeli düşüş olduğunu söyledi. Bunda en önemli etkenin, Avrupalı turistlerin alışveriş yapmada kısıtlamaya gitmesi olduğunu belirten Doğan, Alman turistlerin, 12 yıl öncesine göre para harcamada temkinli davrandığını kaydetti. Bölgede turist hareketliliğine bağlı pazar canlılığının oluşturulmasında en önemli yol haritasının, turist çeşitiliğini artırmak olduğunun altını çizen Doğan, yaptıkları istatistiki araştırmaya göre, ilk defa tatile gelen turistlerin uzun yıllar tatile gelenlere göre daha fazla alışveriş yaptığını söyleid.

Doğan, “Bölgemizde sezon başladı. Geçen yıl esnafımız istediği alışveriş hareketliliğini bulamamıştı. Bu sene iyi bir turizm sezonu geçirmeyi umuyoruz. Esnafımızın alışveriş yaparak evine ekmek götürmesini istiyoruz. Pazarlardaki turist hareketliliğinin alışverişe yansımasını umut ediyoruz. ” dedi.

Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Atila Yıldız da geçen yıl gülmeyen esnafın yüzünün bu sene gülmesini umut ettiklerini söyledi. Esnaf Ali Acır ise Paskalya Bayramı tatiline bağlı turizm hareketliliğinin, 3 aydır iş yapamayan esnafın yüzünü güldürdüğünü söyledi.

Manavgat Belediyesi zabıta ekipleri de pazarda denetim yaparak, esnafı, etiketsiz ürün satmama konusunda uyardı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya 2012, Antalya bölgesi 2012, Antalya Haberleri, Antalya Manavgat, Antalya tatil, Antalya Turizm, Manavgat turizm, Paskalya, Paskalya Bayramı, Paskalya Bayramı tatili, Paskalya tatili turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları