Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pasaportsuz gidilen ülkelere Moldova da ekleniyor

07 Eylül, 2018 | 17:42

Pasaportsuz gidilen ülkelere Moldova da ekleniyor

Türkiye’den vize istemeyen ülkelere bir yenisi daha ekleniyor. Gürcistan ve Ukrayna’nın ardından Moldova’ya da pasaportsuz şekilde sadece kimlikle gidilebilecek.

Gürcistan ve Ukrayna‘nın ardından Moldova’ya da pasaportsuz şekilde sadece kimlikle gidilebilecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Türkiye-Moldova arasında kimlikle seyahat uygulamasının başlatılması için yasal süreci tamamladıklarını açıkladı.

Pasaportsuz gidilen ülkelere Moldova da ekleniyor

Moldova’nın bağımsızlığının 27. yıldönümü kutlamalarında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, iki ülke arasında gerçekleşecek projeler hakkında olumlu adımlar atıldığını ifade etti.

Moldova’ya kimlikle seyahat edilebileceğinin müjdesini veren Fuat Oktay, “Turizm alanında Türkiye Moldovalı turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olmaya devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Oktay, “Ayrıca vizesiz seyahat uygulamasını yeterli bulmayarak yeni bir adım daha atacağız. Ülkelerimiz arasında kimlikle seyahat uygulamasının başlatılması için yasal süreci tamamlamış bulunmaktayız. Yakın zamanda başlayacak olan bu uygulama dostluğumuzu pekiştirecek ve turizm alanında da ilişkilerimizi güçlendirecektir” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Fuat Oktay, Gürcistan, Kimlikle seyahat, Moldova, Pasaportsuz tatil, Ukrayna, Vizesiz seyahat,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları