Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pasaportsuz geçiş Hataylı turizmcilerin yüzünü güldürecek

06 Eylül, 2010 | 15:10

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in, Türkiye-Suriye arasındaki vize muafiyetinden sonra pasaport uygulamasının da kaldırılacağını açıklaması turizm sektöründe sevinçle karşılandı.

Savon Otel İşletmecisi Kazım Kuseyri, Bakan Ergin’in Suriye ile pasaport uygulamasının kaldırılması yönünde çalışmalar başlattıkları yönündeki açıklamaların kendilerini heyecanlandırdığını söyledi. “Hatay ve ülkemiz adına son derece hayırlı bir uygulama olacaktır” diyen Kuseyri, vize muafiyetinden sonra, pasaport uygulamasının kaldırılmasının Hatay’ın turizminde patlama yaşanmasına ve kent ekonomisinde ciddi oranda rahatlama yaşamasına sebep olacağını kaydetti. Kazım Kuseyri, düşünülen uygulamayla Hatay’ın tam bir cazibe merkezi konumuna geleceğini vurguladı.

Vize muafiyetiyle komşu ülkelerle yaşanan siyasi krizlerin de sona erdiğini ve ekonomik işbirliklerinin arttığını belirten Kuseyri, acente ve tur şirketlerinin Hatay turlarında, aynı anda Halep, Lâskîye ve Suriye’yi de dâhil ettiklerini dile getirdi.

Deniz turizmi konusunda sıkıntılar yaşandığını söyleyen Kuseyri, “Dünyanın en uzun doğal sahillerinden birine sahip olmamıza rağmen, bu sektörde istenilen seviyeye ulaşılamadığını, bu sektöre yapılacak teşvik ve yatırımlarla gerekli atlamayı yapabiliriz.” diye konuştu.

Hatay’ın, olası pasaport uygulamasından muaf olacak ülkelere oranla ihraç edebilecek eserinin bir hayli fazla olduğuna değinen Kuseyri “Komşularımıza oranla ihraç edilebilecek kendine özgü çok sayıda ürünümüz var. Eğer iki ülke arasında pasaport kalkarsa Hatay ve Türkiye’nin ihracat oranları ciddi bir şekilde artacaktır. Bunun yanı sıra yoğunluk kazanan turizm sektörüne ve yapılan yeni yatırımlar da değer kazanacak. Tüm bu gelişmelerin, hem ekonomiye, hem de istihdama ciddi katkıları olacak.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hataylı turizmciler, Sadullah Ergin, Savon Otel İşletmecisi Kazım Kuseyri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türkiye-Suriye Vize, Türkiye-Suriye Vize İşlemleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları