Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paris’teki “Türk Mevsimi” işe yaradı

07 Ekim, 2009 | 11:19

Ertuğrul Günay Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Fransa’daki “Türk Mevsimi” etkinliklerinin olumlu etkiler bırakmaya başladığını belirterek, “Bu yıl Fransa’dan gelen turist sayısında yüzde 10 artış var. Bu, kriz yılında ilginç bir gelişme” dedi.

Günay, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile birlikte, Grand Palais’te, “Konstantinapolis’ten İstanbul’a, Roma döneminden Fatih Sultan Mehmet’e uzanan İstanbul dönemini” anlatan “Çağlar Boyu İstanbul” sergisini açacağını hatırlatarak “Fransa, Türkiye’nin bütün kültür ve sanat yaşamını bir kez daha görmüş olacak. Etkinlikler Fransızları şimdiden etkilemeye başladı. Bu yıl Fransa’dan gelen turist sayısında yüzde 10 artış gözlendi. Bu, kriz yılında ilginç bir gelişme. Bu yıl gelen turistin 1 milyonu Fransa’dan olacak” dedi.

İki ülke arasında “çok büyük bir gelişme yaşandığına” dikkati çeken Günay, “Etkinliklerin, ortalama Fransız’ın üzerinde olumlu etkisi olacağını düşünüyorum. Ne yazık ki Türkiye’nin Fransa’yı bildiği kadar Fransa Türkiye’yi bilmiyor” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Fransa, Fransa da Gezilecek Yerler, Fransa Paris, Fransa şarap turları, Fransa Tatil, Fransa Turları, Fransa Yemek, Fransa’da gidilecek yerler, Paris, Paris Alışveriş, Paris Balayı, Paris Butikleri, Paris Eğlence, Paris gece, Paris geceleri, Paris Gezisi, Paris mekanları, Paris Otel, Paris Otelleri, Paris Restaurantlar, Paris Tatil, Paris Tur, Paris Turları, Paris yemek kültürü, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları