Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paris’in simgesi Eyfel Kulesi kurşun geçirmez cam ile çevriliyor!

11 Temmuz, 2018 | 10:43

Paris'in simgesi Eyfel Kulesi kurşun geçirmez cam ile çevriliyor!

Fransa’nın başkenti Paris’in en önemli simgesi olan Eyfel Kulesi kurşun geçirmez cam ile çevriliyor. Son yıllarda Paris’te, gerçekleşen saldırılar nedeniyle turistlerin güvenle Eyfel Kulesi’ni gezebilmesi için camdan bir duvar inşa ediliyor.

Fransa’nın başkenti Paris’in en önemli simgesi olan Eyfel Kulesi kurşun geçirmez cam ile çevriliyor. Son yıllarda Paris’te, gerçekleşen saldırılar nedeniyle turistlerin güvenle Eyfel Kulesi’ni gezebilmesi için camdan bir duvar inşa ediliyor.

Paris’in simgesi Eyfel Kulesi kurşun geçirmez cam ile çevriliyor

Paris’in simgesi olan tarihi kulenin her iki tarafına, 3 metre yüksekliğinde ve 6,5 santimetre kalınlığında kurşun geçirmez camdan duvar yapılıyor. Cam duvarlar Seine Nehri’nin her iki tarafından görülen manzarayı bozmayacak kadar şeffaf.

Bununla yetinmeyen yetkililer, potansiyel kamyon saldırılarına karşı korunmak için de Eyfel Kulesi’ni çevreleyen ana yollarda konumlandırılmış direkler de olacak.

7 milyon turist ağırlayan Eyfel Kulesi camla çevriliyor

Bölgeyi yılda 7 milyon turist ziyaret ediyor

324 metre yüksekliğindeki Eyfel Kulesi, dünyanın en çok ziyaret edilen ücretli anıtı unvanına sahip.
Bölgeyi yılda 7 milyon turist ziyaret ederken, bu turistlerin % 75’i yurt dışından gelmekte.

Eyfel’i çevreleyen bahçelerin geniş peyzajını da içeren eserin büyük kısmının, 14 Temmuz’da kutlanacak Bastille Günü’nden önce tamamlanacağı söyleniyor.

Kuyruk süresini kısaltmak için ise, genişletilmiş bir çevrimiçi biletleme sistemi yapılacak. Proje 35 milyon dolara mal olacak ve Eylül ayına kadar tamamlanacak.

Yapımı devam eden camın kule görüntüsünü bozduğuna yönelik ve etrafındaki yeşil alana erişimi engellediği ile ilgili yorum yapan taraflar oldukça fazla.

Eyfel Kulesi Teknik İşler Direktörü Alain Dumas, “Camdan duvarların iki sene önce kurulan güvenlik bariyerlerinden çok daha estetik bir görünüm sunacak. Her şeyden daha önemlisi gelen ziyaretçilerin güvenliğinin artacak olması ve bu kesinlikle birinci önceliğimiz.” açıklamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alain Dumas, Eyfel Kulesi, Eyfel Kulesi Teknik İşler Direktörü, Fransa, Kurşun geçirmez cam, Paris,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları