Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paris’in simgesi Eiffel Kulesi kapatıldı!

16 Nisan, 2018 | 13:28

Parisin simgesi Eiffel Kulesi kapatıidi

Paris’in simgesi Eiffel Kulesi kapatıldı. Fransa’ya gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettikleri yerlerden biri olan ve her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Eiffel Kulesi, ülkedeki grevlerden etkilendi.

Paris’in simgesi Eiffel Kulesi kapatıldı. Fransa’ya gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettikleri yerlerden biri olan ve her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Eiffel Kulesi, ülkedeki grevlerden etkilendi.

Eiffel Kulesi, Fransa’da süren grevlerden etkilendi. Fransa’nın simgesi haline gelen başkent Paris’teki kule, ülkede devam eden grev sonucu kapatıldı.

Kule yönetiminden yapılan açıklamaya göre ülkede süregelen grev sonucu kapatılan Eiffel’e turistler alınmayacak.

Eiffel’i ziyaret sayısı 300 milyona ulaştı

Geçtiğimiz haftalarda 300. milyonuncu ziyaretçisini ağırlayan Eiffel Kulesi, Fransa’nın en önemli simgelerinden biri konumunda.

Eiffel Kulesi Paris’in yedinci bölgesinde yer alır. Kentin batısında Seine Nehri kıyısında Trocadero ve Champ de Mars parkı arasında yer alan Eiffel Kulesi, günümüzde Fransa’nın en önemli simgelerinden biridir.

Eiffel Kulesi’nin zirvesinde seyir bölgesi bulunuyor

Kule, Gustave Eiffel tarafından Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen dünya fuarı için inşa edilmiştir. 1889 yılında, Fransız Devrimi’nin de yüzüncü yıl kutlamaları çerçevesinde ziyarete açılan Eiffel, 300 metre yüksekliğe sahiptir. Bu yükseklik sayesinde Eiffel, New York’taki Empire State binası inşa edilene kadar dünyanın insan yapımı en uzun binası olma unvanına sahipti.

Demir konstrüksiyon üzerine inşa edilen yapıda turistlerin Paris’i izleyebilecekleri iki kat bulunur. İlk katta aynı zamanda bir de restoran mevcuttur. Kulenin zirvesindeyse mimarı Gustave Eiffel’in yaşadığı oda ve seyir bölgesi bulunur.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Champ de Mars parkı, Eiffel Kulesi kapatıldı, Fransa, Gustave Eiffel, Paris'in simgesi, Seine Nehri, Trocadero,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları