Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paris yılbaşında yine çok renkli

21 Kasım, 2014 | 08:52

Paris’in en işlek ve en turistik noktalarından Champs-Elysees Caddesi, her yıl olduğu gibi yaklaşan Noel öncesi yine ışıklandırıldı.

Paris, dünya şıklığını yaratan efsaneler diyarı. Ünlü markaların şık ve zarif butikleri, çok katlı mağazalar, neşeli sokak pazarları, özgün butikler, gurme shop’lar…

Başkent, bunların yanında yeni yıla yine çok renkli girecek. Dünyaca ünlü Champs-Elysees Caddesi her yıl olduğu gibi Noel öncesi yeniden ışıklandırıldı. NationalTurk’ün haberine göre; özel ışıklandırma sisteminin açılışını Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo ile Fransız sinema oyuncusu Ömer Sy yaptı. Yeni ışıklandırma sistemiyle bulvarda farklı renklerde ışık oyunları sergilenecek.

fransa-noel-kutlamalari

Champs-Elysee’deki 400 ağaca takılan yaklaşık 800 bin led ampül 7 Ocak’a kadar saat 17’den gece 2’ye kadar bulvarını aydınlatacak. Bulvar, 24-31 Aralık tarihlerinde ise bütün gece aydınlatılacak. Enerji tasarruflu ampüllerin toplam elektirik masrafı 4 kişilik bir ailenin bir yıllık tüketimini geçmeyecek.

Paris Yılbaşı Turları İçin Geç Kalmayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Champs Elysees, Champs Elysees Meydanı, fransa Noel, Fransa Turları, fransa yılbaşı, fransa yılbaşı paris, fransa yılbaşı turları, fransa yılbaşı turu, Noel kutlamaları, Paris, paris fransa, Paris fransa noel, paris yılbaşı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları