Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paris kan kaybediyor

07 Eylül, 2009 | 18:39

Paris Night Dünyadaki ekonomik krizin en büyük mağdurlarından biri olan Fransa’nın başkenti Paris, gelirlerini artırmak için pazar günleri birçok mekana satış müsaadesi verdi.

Paris Turizm Ofisi’nin açıkladığı rakamlara göre Paris, 2009 yılının ilk yarısını yüzde 11.1’lik ziyaretçi düşüşüyle kapattı.

Yılın ilk 6 ayında Paris’te konaklayan ziyaretçi sayısı 15.9 milyon kişi oldu.

2008 yılında dolar-euro paritesi nedeniyle ciddi bir düşüş yaşanan ABD pazarının temmuz ayı ile birlikte yüzde 1.1 artışe geçtiğini kaydeden Paris Turizm Ofisi Yöneticisi Paul Roll, diğer pazarlardaki kaybı ABD’den gelen turistlerle telafi edeceklerini söyledi.

Küresel ekonomik krizin özellikle İngiliz pazarını olumsuz etkilediğini dile getiren Roll, ilk 6 aylık dönemde İngiltere pazarından gelen ziyaretçi sayısında yüzde 23.4’lük bir düşüş yaşandığına dikkat çekti. Roll, Japon pazarında yaşanan düşüşün yüzde 25.4, Çin pazarında ise yüzde 17.3 düzeyinde bulunduğunu belirtti.

Paris’teki alışveriş mekanlarının büyük kısmının pazar günleri kapalı olduğunu belirten Roll, yeni yapılan bir kanuni düzenleme ile birçok mekana satış müsadesi verildiğini ve bu sayede haftasonu turizmini canlandırmayı hedeflediklerini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eyfel Kulesi, Fransa, Fransa Grignan, Fransa şarap turları, Fransa Turları, Grignan, Grignan Mektup Festivali, Her mevsim Paris, Paris, Paris Alışveriş, Paris Balayı, Paris Butikleri, Paris Eğlence, Paris gece, Paris geceleri, Paris Gezisi, Paris mekanları, Paris Otelleri, Paris Restaurantlar, Paris Tur, Paris Turları, Paris yemek kültürü, Şarap, Trocadero Meydanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları