Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paris Turizmde Rekor Kırıyor

24 Ağustos, 2017 | 09:23

Paris Şehri

Yılın ilk yarısında 16 milyon turist ağırlayan Paris son 10 yılın rekorunu kırdı. Paris’i ziyaret eden turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre 1,5 milyon arttı.

Paris’e bu yılın ilk yarısında son 10 yılın en çok turistik ziyareti gerçekleşti. Paris Bölgesel Turizm Komitesi tarafından yayımlanan verilere göre, Paris’i ziyaret eden turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre 1,5 milyon arttı.

Yılın ilk yarısında Paris’i 16 milyon turistin ziyaret ettiği, bunun da aynı dönemler baz alındığında son 10 yılın en çok turistik ziyareti olduğu ifade edildi.

En çok Amerikalılar ziyaret ediyor

Paris’e gelen turistlerin milliyetleri dikkate alındığında ise 1,14 milyonla en çok ABD’lilerin Paris’i ziyaret ettiği kaydedildi.

Paris’te 7 Ocak 2015’te Charlie Hebdo dergisine düzenlenen terör saldırısıyla başlayan ve Kasım 2015 ayında yoğunlaşan saldırılar sürecinde önemli oranda turist kaybı yaşanmıştı.

Fransa Turizm Bakanlığı geçen ay yaptığı açıklamada, yıl sonunda Fransa’ya gelen turist sayısının 89 milyona ulaşarak rekor kırmasının beklendiğini açıklamıştı.

Kaynak; 1 , 2

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa, Paris,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
selahattin karadeniz
25 Ağustos, 2017

Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris’ dir.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ağustos 25th, 2017 at 08:11 selahattin karadeniz mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları