Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paris ve Londra’dan sonra en fazla turisti Antalya ağırlıyor

20 Eylül, 2012 | 19:12

Antalya Milletvekili Sadık Badak, Paris ve Londra’dan sonra en fazla turisti Antalya’nın ağırladığını söyledi.

Badak,Antalya’nın dünyada Paris ve Londra’dan sonra üçüncü sırada en fazla turist ağırlayan şehir olduğunu söyledi.

Golf turizminde Antalya Belek’in bir marka olduğunu ve değeri 30 yıldır en şekilde koruduğunu belirten Sadık Badak, Belek’in golf turizminde her geçen gün taleplere cevap vermede zorlandığını kaydetti.

Milletvekili Badak, Antalya’nın Manavgat ilçesinde Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) toplantı salonunda oda, dernek, turizmci, işadamı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve belde belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Kış turizminin canlı tutulması ve turizmin 12 aya çıkması için Belek dışında yeni golf, sağlık, kongre ve spor turizmine yönelik çalışma yapılması gerektiğini belirten Badak, Akseki yol ayrımından Alanya Konaklı arasında 36 kilometrelik alanda golf, spor, kongre ve sağlık turizminin canlanmasına yönelik planlama yaptıklarını söyledi. Planı turizmciler, oda ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin kabul etmesi halinde çalışmaların hızlanması için 4 bakanlıkla irtibata geçeceklerini anlatan Badak, bölgenin önümüzde 15 yıl içinde ikinci bir Belek olacağını kaydetti.

Badak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Antalyamız dünyada turist ağırlamada üçüncü sırada. Paris, Londra’dan sonra Antalya geliyor. Gelen turist sayısını yukarı çekme ve birinci sıraya yerleşmek için planlama yapmamız gerekir. Tarım alanları korunarak tarıma elverişli olmayan yerleri golf turizmine kazandırmalıyız. Akseki yol ayrımından Manavgat Kızılot’tan başlayan Örenşehir, Okurcalar, İncekum, Avsallar, Türkler, Payallar ve Konaklı beldeleri sınırında bulunan 36 kilometrelik gol turizmine kazandıracağız.”

MANAVGAT DESTİNASYONUNDA OTELLERİN ÇOĞU 15 KASIM’DA KAPANACAK

Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut da yaptığı konuşmada, Badak’ın 2 yılda hazırladığı ikinci Belek olacak çalışmalara tam destek verdiklerini söyledi. Side-Manavgat’ın 180 bin yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en yüksek turizm destinasyonuna sahip olduğunu aktaran Barut, bölgedeki turizmcilerin en önemli sıkıntısının 15 Kasım’dan itibaren konaklama tesislerinin 15 Nisan’a kadar kapalı kalması olduğunu kaydetti. Belek’in golf ve spor turizminde yaptığı yatırımlarla bölgede turizmi 6 aydan 12 aya çıkardığını belirten Barut, golf turizmi yaygınlaşırsa kışın kapalı olan konaklama tesislerin açık kalacağını söyledi. Barut, “Bölgemize her yıl 10 bin yatak ilavesi olmasına rağmen gelen turist sayısında artış olmuyor. Bölgemiz 4 milyon 500 bin turist ağırlıyor. 15 Kasım’dan itibaren bölgemizdeki otellerin çoğu kapanacak. Kış turizmi canlanması için golf, sağlık, kongre ve spor turizmine önem vermemiz gerekir. Dünyada 70 spor dalı Antalya bölgesinde kışın kampını yapıyor. Bölgemize harcama potansiyeli yüksek turistin gelmesi için tek çıkar yol golf turizmini yaygınlaştırmaktan geçiyor. ” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Belek, Antalya Belek Golf, Antalya Belek turizm, Antalya Milletvekili Sadık Badak, Cengiz Haydar Barut, Londra, Londra turizm, Manavgat, Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği, Paris, Paris Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları