Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paris IFTM Top Resa’da Türk standına yoğun ilgi

25 Eylül, 2014 | 10:49

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Uluslararası IFTM Top Resa Turizm ve Seyahat Fuarında Türkiye’nin standı yoğun ilgi gördü.

Türkiye’nin, Paris Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ile Türk Hava Yolları tarafından temsil edildiği fuarda, Türk turizminin geldiği son nokta rakamlarla anlatıldı. Türk mutfağından ikramların da yapıldığı stantta konuşan Paris Kültür ve Tanıtma Muşaviri Serra Aytun, Türkiye’nin 2000 yılında 10,5 milyon turist alırken, bu sayının 2013’e gelindiğinde 35 milyonu bulduğunu söyledi. NationalTurk’ün haberine göre, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında 50 miyon turistin gelmesini beklediklerini belirten Aytun, Türkiye’nin dünyada en çok turistin ziyaret ettiği 6. ülke olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin ulaşım altyapısını hızlı tren, Marmaray ve 3. köprü projeleriyle güçlendirdiğine dikkati çeken Aytun, İstanbul’un da birçok uluslararası organizasyona ev sahipliği yapacağını aktardı. Aytun ayrıca Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın “Kış Uykusu” filmiyle Türk sinemasının 100. yılında Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye ödülü kazanarak büyük bir başarıya imza attığını hatırlattı.

Fuar, 26 Eylül’e kadar ziyaret edilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cannes Film Festivali, Fransa, Fransa 2014 fuarları, Fransa fuar, IFTM Top Resa, IFTM Top Resa fransa, Nuri Bilge Ceylan, Nuri Bilge Ceylan fransa, Nuri Bilge Ceylan kış uykusu, Nuri Bilge Ceylan paris, Paris, paris fransa, Paris fuar, Paris IFTM Top Resa, Turizm ve Seyahat Fuarı, Türk Hava Yolları, Uluslararası Paris IFTM Top Resa,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları