Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paris’in dokusuna, Şangay’ın gerçeküstü duruşuna vurgun

04 Mayıs, 2015 | 09:50

Sinema ve tiyatro oyuncusu Nilüfer Açıkalın, seyahat alışkanlıklarına dair verdiği röportajında Paris’in dokusuna, Şangay’ın gerçeküstü duruşuna vurgun olduğunu söyledi.

Nilüfer Açıkalın, alıp başını gitmeyi sevenlerden. Paris’in dokusuna, Şangay’ın gerçeküstü duruşuna vurgun… Açıkalın’la Viyana’dan Roma’ya kapsamlı bir seyahat turuna çıktık.

Hürriyet’ten Hakan Gence ‘nin sorularını yanıtlayan başarılı oyuncu seyahat alışkanlıklarına dair samimi cevaplar verdi.

Seyahat rotanızı neye göre çizersiniz?

Rota çizmem alıp başımı giderim. Gittiğim yerde kültürle, sanatla, sosyal yapıyla, tarihle ilgili ne var ne yoksa bulur, gezer, görürüm.

Yurtdışında en sevdiğiniz şehir hangisi?

Paris. Dokusunu ruh yapıma yakın hissediyorum.

Peki en etkilendiğiniz yer?

Şangay.

Neden?

Sıra dışı olmasının yanı sıra üzerimde gerçeküstü bir yer izlenimi yarattı. Tapınakları olağanüstüydü ancak yer yer burnuma gelen Çin’e özgü yemek kokusu yüzünden bazı sokakları koşarak aştım. Çok şaşırtıcı bir kent… Bir de Viyana var.

Nesine vuruldunuz?

Viyana meydanında Dom Kilisesi’nin önünde bir yılbaşı gecesi geçirdim. Unutamadığım bir zaman parçacığıdır. Çünkü âşıktım…

En cezbedici ve seksi manzarayı nasıl tanımlarsınız?

Seyahat bütünüyle cezbedici ve seksi zaten.

Elinizde açık bir uçak bileti olsa şimdiye kadar görmediğiniz nereye gitmek isterdiniz?

Roma’ya gitmek isterim, bütün yolların çıktığı yere. Roma Turları için Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Nilüfer Açıkalın, Nilüfer Açıkalın kimdir, Nilüfer Açıkalın tatil, Nilüfer Açıkalın vikipedi, Paris, paris fransa, Paris fransa turu, Paris Turu, Roma, Roma İtalya, Roma Turu, Şangay, Şangay çin, Şangay turu,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları