Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paris’in dokusuna, Şangay’ın gerçeküstü duruşuna vurgun

04 Mayıs, 2015 | 09:50

Sinema ve tiyatro oyuncusu Nilüfer Açıkalın, seyahat alışkanlıklarına dair verdiği röportajında Paris’in dokusuna, Şangay’ın gerçeküstü duruşuna vurgun olduğunu söyledi.

Nilüfer Açıkalın, alıp başını gitmeyi sevenlerden. Paris’in dokusuna, Şangay’ın gerçeküstü duruşuna vurgun… Açıkalın’la Viyana’dan Roma’ya kapsamlı bir seyahat turuna çıktık.

Hürriyet’ten Hakan Gence ‘nin sorularını yanıtlayan başarılı oyuncu seyahat alışkanlıklarına dair samimi cevaplar verdi.

Seyahat rotanızı neye göre çizersiniz?

Rota çizmem alıp başımı giderim. Gittiğim yerde kültürle, sanatla, sosyal yapıyla, tarihle ilgili ne var ne yoksa bulur, gezer, görürüm.

Yurtdışında en sevdiğiniz şehir hangisi?

Paris. Dokusunu ruh yapıma yakın hissediyorum.

Peki en etkilendiğiniz yer?

Şangay.

Neden?

Sıra dışı olmasının yanı sıra üzerimde gerçeküstü bir yer izlenimi yarattı. Tapınakları olağanüstüydü ancak yer yer burnuma gelen Çin’e özgü yemek kokusu yüzünden bazı sokakları koşarak aştım. Çok şaşırtıcı bir kent… Bir de Viyana var.

Nesine vuruldunuz?

Viyana meydanında Dom Kilisesi’nin önünde bir yılbaşı gecesi geçirdim. Unutamadığım bir zaman parçacığıdır. Çünkü âşıktım…

En cezbedici ve seksi manzarayı nasıl tanımlarsınız?

Seyahat bütünüyle cezbedici ve seksi zaten.

Elinizde açık bir uçak bileti olsa şimdiye kadar görmediğiniz nereye gitmek isterdiniz?

Roma’ya gitmek isterim, bütün yolların çıktığı yere. Roma Turları için Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Nilüfer Açıkalın, Nilüfer Açıkalın kimdir, Nilüfer Açıkalın tatil, Nilüfer Açıkalın vikipedi, Paris, paris fransa, Paris fransa turu, Paris Turu, Roma, Roma İtalya, Roma Turu, Şangay, Şangay çin, Şangay turu,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları