Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Paraguay’da havalimanı işçileri grev yapacak

26 Ekim, 2011 | 10:37

Paraguay Havalimanı işçileri ülke genelindeki 3 havaalanının özelleştirilmesine olanak sağlayacak olan kanun taslağına karşı grev yapacağını duyurdu.

Paraguay havalimanındaki işçiler grev konusundaki kararlılıklarını vurgularken, grevin cuma gününden itibaren başlayacağını ve 10 gün süreceğini belirttiler.

Grev, 28 ve 29 Ekim tarihlerinde Asuncion ve Luque şehirlerinde “Devletin Dönüşümü ve Gelişimi” başlığını taşıyan 21. İbero-Amerikan Zirvesi’nin açılışı ile aynı tarihlere denk geliyor.

Pazartesi günü hükümet tarafından talep edilen üçlü görüşmelerin sonunda, Paraguay Havaalanı İşçileri Sendika üyeleri greve gitme kararını imzaladı ve Çalışma Bakanlığı’nın kontrolünde olan bir komisyonda tartışılmak üzere önerilerini sundular.

Ulusal Sivil Havacılık İdaresi’nin (NCAA) sendika başkanı Gustavo Sandoval gazetecilere grev kararlarının hala geçerli olduğunu bildirdi. Sandoval ayrıca “Çözüm artık idarecilerin elinde ve onların alacakları kararları biz de kendi aramızda tartışacağız” dedi.

Sandoval, Adalet Bakanlığı tarafından oluşturulan üçlü diyalog masasına Ulusal Sivil Havacılık, Başsavcılık ve Çalışma Bakanlığı yetkililerinin katılmasını memnuniyetle karşılayacaklarını belirterek sözlerini bitirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Paraguay, Paraguay grev, paraguay havaalanı, Paraguay havaalanı grev, Paraguay Havaalanı İşçileri Sendikası, Paraguay havalimanı çalışanları grev, Paraguay havalimanı grev, Paraguay havalimanı işçileri grev,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları