Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Papa 16. Benedikt Küba’ya gidiyor

17 Ocak, 2012 | 18:39

Papa 16. Benedikt Küba’yı ziyaret edecek.

Vatikan ile Küba hükümeti yüz yüze görüşmeye hazırlanıyor.

NationalTurk’te yer alan habere göre, Papa 16. Benedikt, Küba Devrimi Lideri Fidel Castro ile görüşmek üzere Küba’yı ziyaret edecek. Papa 16. Benedikt’in 26-28 Mart tarihleri boyunca Küba’da olacağı öğrenildi.

Kübalı yetkililer ve Papalık elçisi tarafından düzenlenen toplantının konusu hakkında bir bilgi verilmezken, bunun kişisel bir ziyaret olduğu belirtildi.

Bu ziyaret, Küba’ya Vatikan ‘dan yapılan ikinci ziyaret olurken, ilkini 1998′de John Paul II gerçekleştirmişti.

Kilise af istemişti

Küba’da, geçtiğimiz aylarda ilan edilen af yasasını Katolik Kilisesi ve mahkumların ailelerinin istediği belirtilmişti. 2 bin 900 tutuklu ve hükümlüyü kapsayan bir af yasası için Devlet Başkanı Raul Castro,Katolik Kilisesi’nin Küba’daki yetkililerinden ve mahkum ailelerinden geldiğini söylemişti.

Affın “insani gerekçelerle” yapıldığı söylenirken, serbest kalacak mahkumlar arasında 60 yaşını geçmiş ve hasta olanlar, kadınlar ve önceden suça bulaşmamış bazı gençler olduğu belirtilmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
16. Benedikt fidel castro görüşmesi, 16. Benedikt küba, Fidel Castro, Fidel Castro Papa, katolik kilisesi, Katolik Kilisesi af, Küba, Papa 16. Benedikt, Papa 16. Benedikt Küba, Papa Benedikt Küba, Papa fidel castro görüşmesi, Papa küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları