Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Panama sörf tutkunlarını Santa Catalina Adası’nda ağırlıyor

29 Nisan, 2013 | 13:06

santa catalina

ISA Dünya Sörf Yarışları’nın bir sonraki etkinliği Panama’nın Santa Catalina adasında 4-12 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dünyanın dört bir yanından gelen sörfçüler bir haftalık bu yarış etkinliğinde ülkeleri adına bireysel ya da takım halinde yarışacaklar.

500. yıl şerefine düzenlenecek olan yarışmanın ülkelerinde gerçekleşmesi için Panama Başbakanı Ricordo Martinelli ve Turizm Bakanı Salo Sahamah oldukça yoğun destek vermiştir.

Panama daha önce 2012 ISA Dünya Çocuk Yarışması’nı Playa Venao’da, 2011 Dünya Yarışması’nı Playa Venoa’da ve 2010’da Dünya Profesyonel Sörf Yarışması’nı Santa Catalina’da gerçekleştirmiştir. Önümüzdeki yarışlar da Panama’nın Santa Catalina adasında yapılacaktır.

 

Santa Catalina Adası

santa catalnia Santa Catalina, Panama’nın Chiriqui Körfezi’nde, Veraguas’ta buulnmaktadır. 1970’li yıllarda maceracı sörfçüler tarafından keşfedilen bölge balıkçılıkla geçinen sakin bir bölgedir. Dünya çapında başarılı bir sörf merkezi olan Santa Catalina, sörfçüler tarafından uzun bir süre gizli kalmış ve adı duyulmamıştır.

Günümüzde, Santa Catalina çok sayıda sörf otelleri, kamp yerleri, uygun oteller ve yemek seçenekleri sunmaktadır. Bankamatiklerin, alışveriş yapılacak bölgelerin ve diğer hizmetlerin uzaklığı yaklaşık bir saatlik mesafededir.

Tropik bir cennet olan Santa Catalina Panama’daki en güzel sörf merkezidir ve dünya sınıflandırmasında bulunan dalış böglesi Coiba Adası’na çok yakındır. Mükemmel kumsalları, yemyeşil ormanları ve doğal güzelliği ile uygun fiyata Orta Amerika turu yapmak, Panama’yı tanımak ve macera dolu bir gezi planlayanlar için ideal bir adrestir.

Panama’nın Santa Catalina adasında doğal bir güzellik ve geniş doğal kaynaklar bulunmaktadır. Pasifik Okyanusun’nun birleştiği yerde güzel kumsalları, balıkçı köyleri ve fantastik macera dolu etkinlikler vardır.

Keşfedildiği dönemden beri sörf tutkunları ve sörfçüler için vazgeçilmez bir yer olan Santa Catalina, bilinirliliğini dalış ve balıkçılık ile gün geçtikçe artırmak ve son 3 senedir de dünya çapındaki sörf yarışlarına ev sahipliği yapmaktadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
chiriqui, Dünya Sörf, ISA Dünya Sörf Yarışı, Panama, panama city, playa venao, ricardo martinelli, salo sahamah, santa catalina, sörf tutkunları, sörf yarışı, sörfçüler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları