Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Panama sörf tutkunlarını Santa Catalina Adası’nda ağırlıyor

29 Nisan, 2013 | 13:06

santa catalina

ISA Dünya Sörf Yarışları’nın bir sonraki etkinliği Panama’nın Santa Catalina adasında 4-12 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dünyanın dört bir yanından gelen sörfçüler bir haftalık bu yarış etkinliğinde ülkeleri adına bireysel ya da takım halinde yarışacaklar.

500. yıl şerefine düzenlenecek olan yarışmanın ülkelerinde gerçekleşmesi için Panama Başbakanı Ricordo Martinelli ve Turizm Bakanı Salo Sahamah oldukça yoğun destek vermiştir.

Panama daha önce 2012 ISA Dünya Çocuk Yarışması’nı Playa Venao’da, 2011 Dünya Yarışması’nı Playa Venoa’da ve 2010’da Dünya Profesyonel Sörf Yarışması’nı Santa Catalina’da gerçekleştirmiştir. Önümüzdeki yarışlar da Panama’nın Santa Catalina adasında yapılacaktır.

 

Santa Catalina Adası

santa catalnia Santa Catalina, Panama’nın Chiriqui Körfezi’nde, Veraguas’ta buulnmaktadır. 1970’li yıllarda maceracı sörfçüler tarafından keşfedilen bölge balıkçılıkla geçinen sakin bir bölgedir. Dünya çapında başarılı bir sörf merkezi olan Santa Catalina, sörfçüler tarafından uzun bir süre gizli kalmış ve adı duyulmamıştır.

Günümüzde, Santa Catalina çok sayıda sörf otelleri, kamp yerleri, uygun oteller ve yemek seçenekleri sunmaktadır. Bankamatiklerin, alışveriş yapılacak bölgelerin ve diğer hizmetlerin uzaklığı yaklaşık bir saatlik mesafededir.

Tropik bir cennet olan Santa Catalina Panama’daki en güzel sörf merkezidir ve dünya sınıflandırmasında bulunan dalış böglesi Coiba Adası’na çok yakındır. Mükemmel kumsalları, yemyeşil ormanları ve doğal güzelliği ile uygun fiyata Orta Amerika turu yapmak, Panama’yı tanımak ve macera dolu bir gezi planlayanlar için ideal bir adrestir.

Panama’nın Santa Catalina adasında doğal bir güzellik ve geniş doğal kaynaklar bulunmaktadır. Pasifik Okyanusun’nun birleştiği yerde güzel kumsalları, balıkçı köyleri ve fantastik macera dolu etkinlikler vardır.

Keşfedildiği dönemden beri sörf tutkunları ve sörfçüler için vazgeçilmez bir yer olan Santa Catalina, bilinirliliğini dalış ve balıkçılık ile gün geçtikçe artırmak ve son 3 senedir de dünya çapındaki sörf yarışlarına ev sahipliği yapmaktadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
chiriqui, Dünya Sörf, ISA Dünya Sörf Yarışı, Panama, panama city, playa venao, ricardo martinelli, salo sahamah, santa catalina, sörf tutkunları, sörf yarışı, sörfçüler,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları