Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Panama seyahatlerine renk katacak hayvanlar

19 Kasım, 2013 | 14:41

Orta Amerika’nın Panama ülkesine yapılacak seyahatler yalnızca İspanya ve Amerika etkisindeki tarihi yapılar ve kültürel mirası sunmakla kalmaz, seyahatlere renk katacak müthiş hayvanlarıyla da turistleri büyüler.

panama hayvanlar Panama’ya özgü hayvanlardan biri de üç ayaklı pigme tembel hayvanlar. NationalTurk’ün haberine göre; yalnızca Panama’nın Escudo adasında bulunan üç ayaklı bu sevimli tembel hayvanların türü tükenme tehlikesi altında. Geçtiğimiz yıl sayısı 500 kadar olan tembel hayvanlardan  günümüzde yaklaşık 100 tane var. Farklı ülkelerden gelen zoolog ve araştırmacalar tembel hayvanların türlerinin neden bu hızla tükendiğini kesin olarak kanıtlayamasalar da dengeleri için gereken hindistan cevizi ağaçlarının kesilmesinin bu gelişmede payı büyük.

PANAMA‘DAKİ ÜÇ AYAKLI TEMBEL HAYVANLAR

Üç ayaklı tembel hayvanlar, türü tükenmekte olan memeli hayvanlar listesinin ilk panama üç parmaklı 20’sindedir ve günümüzde görmek isteyenler için yalnızca Panama’da bulunmaktadır. Panama seyahatleri yalnızca vahşi ve doğal yaşam örneklerini sunmaz; insanların yaşamadığı Escudo bölgesi sık sık ziyaretçi akınına uğradığı için burada hayvanlar özellikle de onlara yardım için bulunan insanlara alışıktırlar. Üstelik ziyaretçiler de hem bu hayvanları doğal ortamlarında görebilirler hem de vahşi yaşama ait pek çok büyüleyici deneyim kazanabilirler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
escudo adası, Panama, panama miras, panama seyahati, pigme tembel hayvan, türü tükenen hayvan, üç parmaklı hayvan, üç parmaklı tembel hayvan, zoologlar panama,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları