Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Panama Seyahatinde Bir Kanaldan Fazlası Var!

22 Nisan, 2013 | 11:20

panama seyahati


Survivor adası Panama seyahati, bir kanalın ötesinde çünkü Orta Amerika’da bulunan Panama’nın başkenti Panama City’de ziyaretçiler Embera Hintlileri adı verilen renkli ve keyifli insanlara şahit oluyor.

Survivor adası Panama’nın başkenti Panama City’de neler olup bittiğini görmek için daha yakına gelmeliyiz. Üçüncü Dünya Ülkesi olan Panama kilitleriyle, tarihi kanalıyla gelenekleriyle ünlüdür. Panama seyahatinde kültür, güneş, doğa gibi keşfedilmeyi bekleyen pek çok şey var.

 

panama hakkında her şey

 Panama Tarihi

İspanyalı Pedro Arias Davila tarafından 1519 yılında bulunan Panama, Karayip Denizi’nin kuzeyiyle Pasifik Okyanusu arasındadır ve yaklaşık 3.3 milyon kişi (1 milyonu Panama City’de olmak üzere) yaşamaktadır. Panama Kanalı iki okyanus arasında köprü olarak keşfedilerek tarih boyunca da ticaret için Panama City’de önemli bir merkez haline gelmiştir.

Önceleri Güney Amerika fatihleri İspanyollar bu bağlantıyı altın- gümüş ticaretinde kullanmışlardır. 1671 yılında, şehir Galli korsan Henry Morgan tarafından saldırıya uğramış ve yangın nedeniyle yerle bir olmuştur. Coğrafi konumundan saldırılara her zaman açık bir bölge olmuştur.

Panama’nın eski tarafındaki (Panama La Vieja) yıkıntılar halen gezginler tarafından ziyaret edilmektedir. Başkentin bir başka eski bölümü Casco Antigua sömürgeci İspanyol tarzını yansıtmaktadır ancak çok sayıda kafe, restoran, butik otel,  ticaret merkezi ile gelişme göstermiştir.

Londra, Amsterdam, Madrid gibi yerlerden havayolu ile Panama seyahat için pek çok yol vardır. 5 yıldızlı otelden turistik kategoriye kadar çok sayıda konaklama seçeneği de bulunmaktadır. Orta Amerika’nın incisi Panama’ya seyahat ettiğiniz zaman ülkenin kıyı şeridini göreceksiniz. Panama’nın en ünlü adalarından biri Bocas del Toro’dur. PanamaAir uçuşları ile, güneşin doğanın ve kumsalların keyfini çıkarabilmeniz için Bocas del Toro’ya Panama üzerinden her gün, yıl boyu uçuş gerçekleştirilmektedir.

20. yüzyılın başında Amerika Birleşik Devletleri tarafından Panama City’nin en etkileyici bölgesi Panama Kanalı kurulmuştur. Sonrasında Panama bu bölgeyi Amerika gücünden almış ve kanaldan gelir elde etmeye başlamıştır ve ülkenin gelişimine destek olmuştur. Panama tarihine şahitlik etmek ve başkentteki gelecek gelişmeleri görmek için Panama Kanalı’nı görmelisiniz. Şehri görmeden önce Panama Kanalı’nın internet sayfasını da ziyaret edebilirsiniz ve böylece oraya gittikten sonra, gözlem alanından gemilerin nasıl izleneceğini ve ünlü Panama Kanalı boyunca geçişlerini kolaylıkla anlarsınız

Survivor adası Panama Seyahati: Embera Topluluğu

Survivor yarışmasının gerçekleştirildiği Panama’da aynı zamanda Panama City’deki Ulusal Park’ta bulunan Embera Hint Köyü’nü de görmelisiniz. Panama’nın ünlü bir kanaldan fazlası olduğunu göreceksiniz. Çok sayıda gelenek ve etkileyici tarihiyle burada mükemmel bir kültürün yattığını fark edeceksiniz. Panama City’de en turistik tur Maymun Adası’dır ve Gatun Gölü’nün kıyı şeridine ulaştıktan sonra başlıklı maymunları selamlayacaksınız. Yalnızca hayvanları görmeyeceksiniz, burada aynı zamanda sizi insanlar karşılayacak. Grubun başındaki kişi ve onun halkı halen burada yaşamaktadır. Kendinizi bir zaman makinesinde hissedeceksiniz.

Panama geleneksel mutfağı eşsizdir.Tropikal meyveleri sebzeleri denemeyi unutmamalısınız. Corvina adı verilen levrek benzeri bir balık türü hariç her şey vejetaryenler için hazırlanmış gibidir. Farklı restoranlarda değişik tadları deneyebilirsiniz.

Dünyaca ünlü kanaldan, yerli halka kadar, macera dolu bir tatilden, deniz-kum-güneş seyahatine kadar, Panama’da yapacak çok şey vardır. Orta Amerika ülkesi Panama’da ister lüks bir otelde konaklayarak; isterseniz butik bir otelde sakin bir tatil yaparak bunları gerçekleştirirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
embera hintlileri, embera topluluğu, Panama, panama bilgi, panama embera, panama gezisi, panama hakkında, panama hakkında her şey, panama seyahati, panama tarihi, Survivor, Survivor Adası, survivor panama,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları