Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Panama kanalında 21 milyon yıllık fosil

10 Mayıs, 2013 | 21:00

Panama kanalında 21 milyon yıllık fosil Orta Amerika’nın en güney ülkesi Panama topraklarında bulunan ve Büyük Okyanus ile Atlas Okyanusunu birbirine bağlayan Panama kanalında 21 milyon yıllık fosil bulundu.

Panama kanalındaki uzatma çalışmaları sırasında ilkel develere ait fosiller bulundu. Maymun kalıntıları bölgede şimdiye dek bulunan en eski memeli örnekleri olduğu belirtildi.

Smithsonian Enstitüsü’nde çalışan Kolombiyalı Carlos Jaramilo’ya göre fosiller 21 milyon yıllık. Kazılarda bugüne dek bilinmeyen toplam altı tür bulunmuş: Cüce develer dışında, gergedan, ayı, timsah ve maymun kalıntıları. Maymun kalıntıları bölgede şimdiye dek bulunan en eski memeli örnekleri.

Cumhuriyet Gazetesi’nin Bilim Teknik ekinde yer alan habere göre, buluntular Kuzey ve Güney Amerika arasındaki denizin on milyon yıl önce kapandığını gösteriyor. Oysa bugüne kadar panama şeridinin üç milyon yıl önce denizden yükseldiği sanılıyordu.

Yeni bulunan kalıntılar, Kuzey ve Güney Amerika kıtası arasındaki eski türlerin göç hareketleri hakkında bilgi verecek. Ayrıca ağaç kütüklerinden eski iklimin durumu da öğrenilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güney Amerika, ilkel deve, ilkel deve fosili, Kolombiyalı Carlos Jaramilo, Orta Amerika, Orta Amerika Panama, Panama, panama haberleri, panama ilkel deve fosili, panama kanalı fosil, Panama Kananlı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları