Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Panama City’de rahat yaşa, az öde

21 Mayıs, 2013 | 14:58

Ekonomi İstihbarat Raporu Dünya çapında yaşam masrafları konusunda yaptığı çalışmada dünyanın en ucuz şehirlerini gözler önüne serdi. Kültürel ve tarihi mirasıyla Panama City “Rahat yaşa, az öde” sloganıyla en ucuz ilk üç şehirden biri oldu.

panama-kanali Orta Amerika ülkesi Panama’nın başkenti Panama City en çok da ünlü kanalıyla bilinmektedir. Geçtiğimiz yıllarda Panama, Latin Amerika bölgesinde en hızlı şekilde ekonomisini büyüten ülkeydi, sonuç olarak da yeni oteller ve restoranlar başkente uğrayanlara kapısını açmış oldu.

Havalimanından indikten sonra, Panama City’de size sunulan imkanlar hemen dikkatinizi çekecek. Öncelikle Tocuman Havalimanı’na  iner inmez 30 günlük seyahat sigortası tüm turistler için Tocumen Havalimanı’nda yapılmaktadır ve Panama Turizm Yetkilileri tarafından garanti altına alınan bu sistem için Panama hükümüet her yıl yaklaşık 8 milyon dolar yatırım yapmaktadır. Dolar ve Panama gümüş parası (Panama balboa) ülkede kullanılan para birimidir ve ikisi arasında para bozdurmak istendiği zaman komisyon farkı ödenmemektedir. Havalimanından şehir merkezine gidiş 25 dolarken, lüks limuzinlere de 88.5 dolar vererek Panama şehir merkezine gidebilirsiniz.

Panama City’de Casco Viejo Bölgesi

Casco Viejo olarak bilinen bölge UNESCO Dünya Miras Bölgesi olarak kabul edilmektedir ve 1501 yılında kurulmuştur. Casco Viejo’da yer alan renkli sokak üzerinde buluna Casa del Horno oteli şehrin dokusunu hissetmenizi sağlayacaktır. 1850ler’de kurulan sekiz odalı otel aslında bir fırın olarak kullanılmaktaydı, taş duvarlar hala muhafaza edilmiş ve hem antik hem de modern eşyalarla dizayn edilmiştir.

panama-yemekleri Şehrin özel İspanyol restoranları bulunmaktadır. Burada deniz ürünleri, kırmızı et, beyaz et çeşitlerini deneyebilir ve içecekler dışında yaklaşık olarak 20-25 Dolar ödersiniz. Fransız restoranıyla ünlü Casco Viejo bölgesinde de yine Fransız usulü deniz ürünleri, etler ve aperatifler bulabilirsiniz. Panama yemekleri Avrupa, Asya ve Afrika tatlarının karışımından oluşmaktadır. Keçi peynirli soslu etler ile kanal manzarasına karşı yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Mercado del Marisco adında bir deniz ürünleri marketi bulunmaktadır ve burada uygun fiyatlara deniz ürünlerinden satın alabilirsiniz. Dilerseniz üst katında restoranı bulunmaktadır ve deniz ürünleri menünüzü keyif yaparak da yiyebilirsiniz. Kahve içmek için uğrayabileceğiniz ilk yer Bajareque. Dünyanın en pahalı kahvesi Geisha burada satılmaktadır ancak bir fincanın kahvenin fiyatı 6.5 dolardır. Panama da dünyanın en nadir bulunan kahvelerinin üretildiği bir ülkedir ve diğer ülkelere göre Panama’da kahve satışı daha ucuzdur.

Casco Viejo bölgesinde gece eğlencesi isteyenlere uygun seçenekler de bulunmaktadır. Salsa geceleri düzenlenmekte ve Küba, Latin Amerika ruhu hissettirilmektedir. Uygun fiyata (yaklaşık 10 dolara) canlı müziğin veya farklı etkinliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Panama’nın başkenti Panama City’de yapılacaklar

Panama City’de yapılacaklar nedir derseniz; şehrin en eski bölgesi Panama Viejo 17. Yüzyılda Sir Henry Morgan tarafından ateşe verilmiştir. O döneme kadar inanılmaz zengin olan bu bölge yara almış ve gerilemeye başlamıştır ancak o dönemden kalan yıkıntılar hala korunmakta ve şehri gezenler için oldukça etkileyici hale gelmektedir.

ÜNLÜ PANAMA KANALI 2014’te yüzüncü yılını kutluyor

Panama Kanalı 10 yılı aşkın sürede yaklaşık 250 bin kişi ile inşa edilmiştir. Dilerseniz tüm gün Kanal turu yapabilir ve kanalı gezebilirsiniz dilerseniz, y arım günlük kanal geçiş turlarından alabilirsiniz ve bu turlar genellikle kahvaltı ile öğle yemeklerini ve ünlü Panama kilitlerine geçişi de dahil etmektedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Casa del Horno, Casco Viejo, Ekonomik İstihbarat Raporu, Panama, panama city, panama kanalı, Panama Kanalı 2014, panama turları, Sir Henry Morgan, Tocumen Havalimanı, UNESCO Dünya Miras Bölgesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları