Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pamukkale’ye yerli yabancı turist akanı!

17 Temmuz, 2013 | 01:32

Pamukkale Denizli’nin, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, travertenleriyle ünlü beyaz cenneti Pamukkale’yi bu yılın ilk altı ayında yaklaşık 722 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Şifalı suyu, beyaz travertenleri, antik havuzu ve Hierapolis antik kentiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Pamukkale’ye, 1 Ocak ile 30 Haziran 2013 tarihleri arasında 553 bin 631 yabancı, 168 bin 190 yerli olmak üzere toplam 721 bin 821 yerli ve yabancı turist ziyaretçi geldi.

Geçen yılın aynı döneminde Pamukkale’yi 658 bin 524 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi. Yaz aylarında günde yaklaşık 2 bin kişinin girdiği, içinde antik kalıntıların bulunduğu antik havuza ise bu yılın ilk altı ayında toplam 114 bin 428 turist girdi. Geçen yıl ilk altı ayda antik havuzu 89 bin 322 turist kullanırken, bu yıl havuza giren turist sayısında da yüzde 28.11 artış yaşandı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, Denizli’nin, Türkiye’de en çok turist çeken 4’üncü il olduğunu belirtip, “Pamukkale’ye yılda 1 milyon 700 bin ziyaretçi geliyor. Antalya, Muğla, İzmir hattından, Anadolu turlarından organizasyonlarla Pamukkale’ye turistler geliyor. Ziyaretçi sayımız her yıl artıyor. Kleopatra havuzu olarak bilinen antik havuz, özellikle yabancı turistlerin ilgisini çekiyor” diye konuştu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
antik havuzu, beyaz travertenleri, denizli, Denizli Pamukkale, Hierapolis antik kenti, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, Pamukkale, pamukkale Hierapolis antik kenti, pamukkale Şifalı suyu, pamukkale turist akını, Şifalı suyu, Türkiye Turist, Türkiye turizm, UNESCO Dünya Mirası Listesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları