Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pamukkale Üniversitesi’nden bölgesel turizm için AB projesi

06 Kasım, 2012 | 11:00

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Yenilik Transferi Projesi yönetim toplantısına ev sahipliği yaptı.

Kısa adı “Turkish Delights” olan ‘Bölgesel turizm ile ilgili öğrenciler, girişimciler ve çalışanlar için AB Modüler Eğitim Programı’ başlıklı bu proje, PAÜ yürütücülüğünde Hollanda, İspanya, İtalya ve Letonya’dan 4 yabancı ortak ve 3 yerli ortakla devam ediyor.

PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Selçuk Toprak, onlarca Leonardo Projesi’nde yer alan PAÜ’nün bu tür AB projelerinde Türkiye’nin en tecrübeli kurumlarından biri olduğunu ve bu proje ile ilk defa yenilik transferi projelerinde yürütücülük görevini üstlendiğini söyledi. 24 ay sürecek olan bu proje ile yerel turizmdeki girişimciler, çalışanlar ve öğrencilerin bir iş kurma ya da iş edinmek için ihtiyaç duyulan bilgi, beceri ve niteliklerini güçlendirmeyi amaçladığını dile getiren Toprak, bu güçlendirmenin, geliştirilecek olan İngilizce, Türkçe, İtalyanca, Letonca, İspanyolca ve Hollandaca yenilikçi bireysel öğrenme, bölgesel turizm eğitim programı ile sağlanacağını söyledi.

Bölgesel turizm alanındaki risk gruplarının yeterlik düzeylerini arttıracağını ifade eden Toprak, “Turkish Delights projesindeki modüler eğitim programı geliştirilerek ve adapte edilerek, iş gücü piyasasındaki öğrenci ve yetişkinlerin beceri ve yeterlik gelişimi sağlanacaktır. Bu modüler eğitim programı aynı zamanda bölgesel turizm alanındaki risk gruplarının yeterlik düzeylerini arttıracaktır. Aynı zamanda yeni bölgesel turizm alanları hakkında bilgi sahibi olacaklar ve farklı bölgesel turizm aktivitelerine nasıl başlayacaklarını ve devam edeceklerini öğreneceklerdir. Projenin amacı sadece kullanışlı eğitim materyalleri üretmek değil, ayrıca iyi bir değerlendirme planı yapmak, projeyi yerel turizm alanındaki geniş bir girişimci, çalışan ve öğrenci kitlesine tanıtmaktır.” dedi.

Projede PAÜ’den Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Özgür Mülazımoğlu Ballı, Doç. Dr. Selçuk Toprak, Doç. Dr. Nuray S. Özdipçiner, Öğr. Gör. Yeliz Ilgar ve Okt. Hüseyin Gökçe olmak üzere üç farklı bölüm öğretim elemanları görev alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Birliği, Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci, Hollanda, İspanya, İtalya, Leonardo da Vinci, Leonardo Da Vinci Yenilik Transferi Projesi, Pamukkale Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi haberleri, Pamukkale Üniversitesi turizm, Selçuk Toprak, Turizm, Turizm Haberleri, Turkish Delights, Yenilik Transferi Projesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları