Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pamukkale’ye turist yağdı

08 Nisan, 2010 | 14:35

Unesco’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Denizli’nin turizm cenneti Pamukkale, son aylarda turistler tarafından büyük ilgi gördü.

Beyaz cenneti ziyaret eden turist sayısının yüzde 40 arttığını vurgulayan yetkililer, “2009 yılı ilk çeyreğinde turist sayısı 140 bin iken, 2010 yılı ilk çeyreğinde bu sayı 200 binin üzerine çıktı” dedi.

Bu rakamlara bakıldığında bu yıl bölgeye rekor düzeyde ziyaretçi gelmesi bekleniyor. Öte yandan Denizli Valiliği, turist çekme çalışmaları kapsamında, kente turist getiren seyahat acentelerini, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılacağı bir törenle ödüllendirecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Kültür Mirası Listesi, Dünya Kültür Mirası Listesi Pamukkale, Pamukkale, Pamukkale Turist, Pamukkale Turizm, Pamukkale UNESCO,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları