Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pamukkale Bollywood Filmlerine Ev Sahipliği Yapacak

31 Mayıs, 2017 | 09:24
Pamukkale Travertenler

Pamukkale Travertenler

Pamukkale Bollywood Filmlerine Ev Sahipliği Yaparak Turizmin Arttırılması Bekleniyor

Ülkemizin en gözde turizm merkezi Pamukkale Gizemini adında yaşatan muhteşem travertenler şimdiler de Hint Filmlerine konu olarak daha fazla turist çekmeyi hedefliyor. Hindistan‘dan gelen iki turizm şirket sahipleri, Pamukkale’ye Hintli turistlerin daha fazla ilgi göstermesi hususunda Denizli ihracatçılar birliği başkanı Süleyman Kocasert ile görüştü. Kocasert, “Hindistan’ın Çin’den sonra en hızlı büyüyen seyahat pazarı olduğundan bahisle BM Dünya Turizm Örgütü (UNWTO)  tahminine göre 2020’de 20 milyon Hintlinin yurtdışı seyahati gerçekleştireceğini söyledi. Hintliler, Türk dizilerini çok seviyor. Ülkede 60 milyon Hintli Türk dizisi seyrediyormuş. Hintlilerin bir özelliği, televizyonda izledikleri yerleri görmek istemesi” diye açıklamada bulundu.

 

Bollywood Filmleri

Bollywood Filmleri

Bu aşamada öngörülen ilgi artışı için “Pamukkale” ve “Laodikya” bölgelerinde Hint dizi çekimlerinin gerekliliği hakkında fikir birliğine varılan ziyarette Hintli turizmciler, ” Bollywood’daki yapımcılar ile görüşüceğiz. Başta Pamukkale’nin travertenleri, tarihi yerler ve Laodikya film setleri için mükemmel alanlar. Pamukkale’de çekilecek bir film, buraya Hintli turistleri çeker”dedi. Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bollywood, Hindistan, Laodikya, Pamukkale, Travertenler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları