Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pamukkale Bollywood Filmlerine Ev Sahipliği Yapacak

31 Mayıs, 2017 | 09:24
Pamukkale Travertenler

Pamukkale Travertenler

Pamukkale Bollywood Filmlerine Ev Sahipliği Yaparak Turizmin Arttırılması Bekleniyor

Ülkemizin en gözde turizm merkezi Pamukkale Gizemini adında yaşatan muhteşem travertenler şimdiler de Hint Filmlerine konu olarak daha fazla turist çekmeyi hedefliyor. Hindistan‘dan gelen iki turizm şirket sahipleri, Pamukkale’ye Hintli turistlerin daha fazla ilgi göstermesi hususunda Denizli ihracatçılar birliği başkanı Süleyman Kocasert ile görüştü. Kocasert, “Hindistan’ın Çin’den sonra en hızlı büyüyen seyahat pazarı olduğundan bahisle BM Dünya Turizm Örgütü (UNWTO)  tahminine göre 2020’de 20 milyon Hintlinin yurtdışı seyahati gerçekleştireceğini söyledi. Hintliler, Türk dizilerini çok seviyor. Ülkede 60 milyon Hintli Türk dizisi seyrediyormuş. Hintlilerin bir özelliği, televizyonda izledikleri yerleri görmek istemesi” diye açıklamada bulundu.

 

Bollywood Filmleri

Bollywood Filmleri

Bu aşamada öngörülen ilgi artışı için “Pamukkale” ve “Laodikya” bölgelerinde Hint dizi çekimlerinin gerekliliği hakkında fikir birliğine varılan ziyarette Hintli turizmciler, ” Bollywood’daki yapımcılar ile görüşüceğiz. Başta Pamukkale’nin travertenleri, tarihi yerler ve Laodikya film setleri için mükemmel alanlar. Pamukkale’de çekilecek bir film, buraya Hintli turistleri çeker”dedi. Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bollywood, Hindistan, Laodikya, Pamukkale, Travertenler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları