Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Palandöken Kayak Merkezi kış turizminin göz bebeği!

14 Ocak, 2019 | 10:40

Palandöken Kayak Merkezi kış turizminin göz bebeği!

Kış turizminin göz bebeği Palandöken Kayak Merkezi hafta sonu tatilcilerin akınına uğradı. Adeta ’İğne atsan yere düşmez’ dedirten görüntülerin yaşandığı Palandöken Kayak Merkezi’nde tatilciler kızak ve kayak pistlerinin tadını çıkardı

Kar kalitesi, uzun pistleri, yakıcı güneşi, doğası ve son model tesisleriyle kış turizmin vazgeçilmez kayak merkezlerinden biri olan Erzurum Palandöken, okulların yarıyıl tatiline girmesine sayılı günler kala doldu taştı.

Palandöken Kayak Merkezi kış turizminin göz bebeği!

En uzunu 14 kilometre olmak üzere 40’ın üzerinde pistten aynı anda 20 bin kişinin yararlanabildiği Palandöken’de, kayak ve snowboard yapmasını bilmeyenler de acemi pistinde kızakla kayarak tatilin keyfini çıkarıyor. Pistlerdeki ışıklandırma sayesinde tatilciler geceleri de kayak yapılabiliyor.

WTS kalitesi ile Yurt İçi Kayak Turları sizi bekliyor

Şehir merkezine 5, Erzurum Havalimanı’na 15 dakika uzaklıktaki Palandöken Kayak Merkezi’ne gelen tatilci ve turistler, deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikte kayak yapma olanağı buluyor.

Pelandöken Kayak Merkezi

Curling, buz hokeyi, buz pateni ve kaplıca imkanları

Otel işletmecileri her yıl olduğu gibi bu yılda Palandöken’en dolup taştığını belirtti. Yarı yıl tatilinde dolululuk oranın yüzde yüz olduğun öğrenilirken, otel işletmelerinin yüzü gülüyor. Tamamı ışıklandırılan pistlerle tatilciler gece gündüz demeden kayak yapabilirken, işletmecilere göre Palandöken’e bir kere gelen artık başka bir yere gitmiyor.

Kış sporları merkezi olan Erzurum’da kayağın dışında tatilciler, curling, buz hokeyi, buz pateni yapıp şifalı kaplıcaların da tadını çıkarma fırsatı yakalayabiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erzurum, Kayak, Kış Sporları, Kış Turizmi, Palandöken Kayak Merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları