Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Palandöken’de kayak keyfi

07 Şubat, 2013 | 10:47

Palandöken'de kayak keyfi Palandöken’e gelen turistler,kayak keyfi yapıyor.

Palandöken’de kar kalınlığı 95, Bayraktepe Kayak Merkezi’nde ise 175 santimetre olarak ölçüldü.

Bölgede etkili olan yağışla birlikte kayak merkezlerinde kar kalınlıkları istenilen seviyeye ulaştı. Palandöken’e Polonya, İran, Ukrayna ve Rusya’dan gelen turistler, kayak yapmanın keyfini yaşıyor.

Kar kalınlığı 95 santimetreye ulaşan Palandöken Kayak Merkezi’nde A, B, ve Gondol liftlerinin açık olduğu, 6, 7, 8, 9, 11 ve 12 No’lu pistlerde kayak yapılabildiği öğrenildi. Diğer pistlerde ise gece kar yağışı etkili olduğu için kar ezme çalışmalarının yapıldığı belirtildi.

Kayak merkezindeki pistleri dolduran turistler, kayak, kızak ve snowboard yaparak tatilin tadını çıkartıyor. Palandöken’deki yoğunluk turizm işletmelerinin de yüzünü güldürdü.

Palandöken’de faaliyet gösteren otellerdeki doluluk oranları yüzde 100’e ulaştı.

Polat Otel Ön Büro Müdürü Ahmet Baykal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dolu dolu bir sezon geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatilinde Türk misafirlerin ağırlıkta olduğunu söyledi.

Bayraktepe Kayak Merkezi

Kış turizminin önemli merkezlerinden olan Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Bayraktepe Kayak Merkezi’nde yerli ve yabancı turistler kayağın keyfini yaşıyor.

Kayak merkezindeki 2. etap pistlerde kar kalınlığı 175 santimetre olarak ölçüldü. Yarıyıl tatilini de fırsat bilen misafirler, sarıçam ormanlarıyla kaplı kayak merkezinde kayağın tadını çıkarıyor.

Ce-Mar Toprak Otel Genel Müdürü Kamuran Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarıyıl tatiliyle birlikte yoğunluğun devam ettiğini belirterek, toplam uzunlukları 25 kilometreyi bulan 9 pistin tamamında kayak yapıldığını söyledi.

Yarıyıl tatilinin son günlerinde misafirlerin kayağın keyfini doyasıya yaşadığını vurgulayan Eroğlu, ”Yarıyıl tatili nedeniyle özellikle yerli turistleri kayak merkezimizde ağırlamaya devam ediyoruz. Önümüzdeki hafta ise Rusya, Ukrayna ve Azerbaycan’dan turist kafileleri bekliyoruz. Bu sene pistlerimizde çok iyi kar var. Sezon sonuna kadar bunu değerlendirmek istiyoruz” diye konuştu.

Bayraktepe Kayak Merkezi’nde faaliyet gösteren otellerdeki doluluk oranlarının Ce-mar Toprak Otel’de yüzde 100, Çamkar Otel’de yüzde 90, Dolina Otel’de yüzde 85, Kar otel ile Alpina konaklarında yüzde 80 olduğu bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bayraktepe Kayak, Bayraktepe Kayak Merkezi, Çamkar otel, kar kalınlığı, Palandöken, Palandöken Kar, Palandöken Kayak, Palandöken Kayak Merkezi, Palandöken Kayak Tatili,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları