Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Palandöken’e sezonun ilk turist kafilesi geldi

27 Aralık, 2012 | 12:15

Palandöken'e sezonun ilk turist kafilesi geldi Kış ve kayak turizmi merkezi Erzurum’a sezonun ilk turist kafilesi Polonya’dan özel bir uçakla geldi.

Turist kafilesi havalimanında Kültür ve Turizm İl Müdürü Fikret Öztürk tarafından çiçekle karşılandı.

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Erzurum’a sezonun 600 kişilik ilk turist kafilesi uçakla geldi. Havalimanın da çiçek karşılanan turistler, vize ve gümrük işlemlerinin ardından otobüslerle Palandöken Dağı’ndaki otellere gitti. Bugün Erzurum’a 3 özel uçakla yaklaşık 600 turistin daha gelmesi bekleniyor.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Fikret Öztürk, Polonya Kültür Bakanlığı’nın Türkiye’yi kış destinasyon programına aldığını söyledi. Öztürk, Erzurum’a kış sezonu soyunca 7 bin Polonyalı turistin gelmesinin planlandığını söyledi. Öztürk,” İki ülke bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler sonucunda Polonya Kültür Bakanlığı müşavirliği Erzurum’u destinasyonları arasına aldı. Bugün Polonya’dan 499 kişilik ilk kafile geldi.” diye konuştu.

Tur firması yetkilisi Serdar Demirkıran ise 28 Mart’a kadar Polonya’dan 15 hafta boyunca Erzurum’a uçaklar ile turist taşıyacaklarını ifade etti. Polonya’nın Gdansk şehrinde emekli öğretmen olduğunu belirten Justina Kasia, Erzurum’a ilk kez gelmenin heyecanını yaşadığını anlattı. Kasia, Erzurum’da tatil kayak yapıp hoş ve güzel anılarla ülkesine dönmek istediğini belirterek,”İlk kez geldik. Hoş ve güzel bir tatil yapıp, kayak kayıp ülkeme dönmek istiyorum” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erzurum, Erzurum Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum Palandöken Kış Sporları Turizm Merkezi, Fikret Öztürk, kayak turizmi, Kültür ve Turizm İl Müdürü, Palandöken, Palandöken Dağı, Polonyalı turistler,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları