Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Palandöken’ de gece gündüz kayak festival keyfi ile birleşiyor

03 Ocak, 2012 | 15:39

Dünya Üniversiteler Kış Oyunları ile adını tüm dünyaya duyuran Palandöken Kayak Merkezi’ nde pistlerin ışıklandırılması ile gece gündüz kayak keyfi yaşanıyor.

Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na ev sahipliği yaparak adını dünyaya duyuran Palandöken’de, pistlerin ışıklandırılması ile artık 24 saat kayak yapılabiliyor.

Ayrıca bu yıl bakanlıkların desteğiyle geçen yıl Kış Oyunları’nın başlama tarihi olan 27 Ocak’ta başlayıp üç gün sürecek ‘Kültür ve Kış Sporları Festivali’nin yapılacağı belirtildi. Palandöken Kayak Merkezi’nde kar kalığı 60 santimetreler ulaştı.

Palandöken’ de 800 metrelik pist ışıklandırıldı

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde 800 metrelik pistin ışıklandırılması ile kış tatilinde bölgeyi tercih edenler gece ve gündüz kayak yapmanın keyfini yaşıyorlar. Suni kar makinelerinin sürekli devrede olduğu bölgede tesisler kayak severlere kar ve kayak garantisi veriyorlar.

Palandöken Kayak Merkezinde iki oteli bulunan Dedeman’ın Erzurum Genel Müdürü Nuri Avşarer, “Türkiye’nin en uç noktasından uçağa binen iki saat sonra Palandöken’de kaymaya başlıyor. Yerli ve yabancı turist tek taşla iki kuş vuruyor. Hem Palandöken’de hem Konaklı’da kayak, pistlerde ise buz pateni yapabiliyor” dedi.

Palandöken Kültür ve Kış Sporları Festivali

Geçen sene adını Dünya Üniversiteler Kış Oyurları’na yaptığı evb sahipliği ile duyuran Erzurum Palandöken Kayak Merkezi bu sene Kültür ve Turizm, Gençlik ve Spor bakanlıklarının destekleriyle düzenlenen Kültür ve Kış Sporları Festivali ‘ne ev sahipliği yapacak. Kültür ve Kış Sporları Festivali organizasyon komitesi başkanı, Vali Yardımcısı Özgür Arslan’ın yaptığı açıklamada;

“Festivalde ‘Wingsuit Palandöken’ adlı 8 kişilik ekip, helikopterden atlayarak kayak gösterisi yapacak. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin katılacağı buzdan heykel yarışması düzenlenecek. Suni kar püskürtme makineleri kullanılarak 20 metre yükselliğinde Türkiye’nin en büyük kardan adamı yapılacak. Erzurumlu sanatçı İbrahim Erkal’ın da aralarında bulunduğu sanatçılar konser verecek. Kış sporlarıyla ilgili konferanslar, çocuklara yönelik kızak yarışması, kayak, buz hokeyi ve buz pateni federasyonlarının etkinlikleri olacak” dedi

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dedeman Erzurum, Dünya Üniversiteler Kış Oyunları, Erzurum Palandöken, Erzurum Palandöken Kayak Merkezi, Kültür ve Kış Sporları Festivali, Palandöken, Palandöken 'Kültür ve Kış Sporları Festivali, Palandöken Kar, Palandöken Kayak Merkezi, Palandöken Pistleri Işıklandırıldı, Wingsuit Palandöken,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları