Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pakistan Milli Günü Ankara’da kutlandı

24 Mart, 2016 | 09:41

Pakistan Milli Günü Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği, Pakistan Milli Gününü düzenlenen bir törenle kutladı.

Pakistan’ın Türkiye Büyükelçisi Sohail Mahmood Pakistan Milli Marşı eşliğinde Pakistan bayrağını Pakistan topluluğunun, Türk Üniversitelerinde okuyan Pakistanlı öğrencilerin ve Büyükelçilik çalışanları ve ailelerinin huzurunda göndere çekti. Törende Pakistan Cumhurbaşkanının ve Başbakanının mesajları okundu.

NationalTurk’ün haberine göre; Pakistan Cumhurbaşkanı Mamnoon Hussain mesajında 23 Mart’ta dürüstlükleri, bilgelikleri ve eşsiz fedakarlıklarıyla milleti birleştirerek Pakistan’ın kurulmasını sağlayan Milletin Atası ve diğer Özgürlük Hareketi liderlerine şükranlarını sunduklarını belirtti.

Pakistan Başbakanı Muhammad Nawaz Sharif ise mesajında milletinin Kaid-i Azam Muhammed Ali Cinnah’ın ilham verici liderliği sonucunda 23 Mart 1940’da uygulanan Pakistan Kararının 76. Yıldönümünü kutladığını söyledi.

Törende ayrıca Ankara’daki Pakistan Büyükelçilik Okulu (PEISG) öğrencileri milli şarkılar söyledi. Daha sonra, Büyükelçi, PEISG tarafından organize edilen ve “Pakistan’ın Renkleri” üzerine düzenlenmiş bir resim yarışmasının kazananlarına ödüllerini verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mamnoon Hussain, Muhammad Nawaz Sharif, Pakistan, Pakistan Büyükelçiliği, Pakistan Milli Günü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları