Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Pablo Picasso Londra’da

12 Mart, 2012 | 16:53

İspanyol ressam Pablo Picasso’nun eserleri, İngiltere’nin başkenti Londra’daki Tate Britain müzesinde özel bir sergiyle sanatseverlerle buluşuyor.

Dünyaca ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun eserleri, İngiltere’nin başkenti Londra’daki Tate Britain müzesinde özel bir sergiyle sanatseverlerle buluşuyor.

Sanatçının, önceki yıl Christie’s müzayede evinde 66,5 milyon sterlin gibi rekor bir fiyata satılan “Çıplak, Yeşil Yapraklar ve Büst” isimli 1932 tarihli tablosu da sergilenen eserler arasında yer alıyor.

Eserler arasında, Picasso’nun 19 yaşındayken resmettiği “Güvercinli Çocuk” tablosu da bulunuyor. 1970’li yıllardan beri İngiltere’nin çeşitli müzelerinde sergilenen 1901 tarihli eserin 15 Temmuz’da sona erecek serginin ardından açık artırmada satılması bekleniyor. Picasso’nun “mavi dönemini” simgeleyen eserin değerinin yaklaşık 50 milyon sterlin olduğu ve İngiltere içinden alıcı bulunamaması olasılığının endişe yarattığı bilgisi basına yansıyor.

Sergide, Picasso’nun İngiliz sanatçılara ve resmine etkisi de anlatılıyor. Modern sanatın öncülerinden olan Picasso’nun, Duncan Grant, Henry Moore, Francis Bacon, David Hockney gibi İngiliz sanatçılara etkisi, bu sanatçıların da bazı eserlerinin yer aldığı sergide gözler önüne seriliyor.

İlginin yoğun olduğu “Picasso ve Modern İngiliz Sanatı” adlı sergi, 15 Temmuz’a kadar açık kalacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanyol ressam Pablo Picasso, Londra Picasso Sergisi, Pablo Picasso, Pablo Picasso Eserleri, Picasso, Picasso eserleri, Picasso Londra, Picasso ve Modern İngiliz Sanatı, spanyol ressam,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları