Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Özbekistan: Kapılarımız Türk turistlere ardına kadar açık!

20 Kasım, 2018 | 16:08

Özbekistan: Kapılarımız Türk turistlere ardına kadar açık!

Başkent Taşkent’te katıldığı uluslararası turizm yatırım forumunda, Türkiye – Özbekistan ilişkileri hakkında değerlendirmelerde bulunan Özbekistan Başbakan Yardımcısı Aziz Abduhakimov, ülkesinin kapılarının Türk yatırımcı ve turistlere ardına kadar açık olduğunu ifade etti.

Özbekistan Başbakan Yardımcısı Aziz Abduhakimov, ülkesinin kapılarının Türk yatırımcı ve turistlere ardına kadar açık olduğunu açıkladı.

Özbekistan: Kapılarımız Türk turistlere ardına kadar açık

Türki Cumhuriyetleri ülkeleri arasında yer alan Özbekistan’ın Türkiye ile çok güçlü tarihi bağlantıları bulunduğunu vurgulayan Aziz Abduhakimov, Özbekistan ile Türkiye arasında farklı alanlarda iş birliği yapılmasına ilişkin halihazırda çok güçlü siyasi anlaşmaların varlığına işaret etti.

İki ülke arasında özellikle turizm alanındaki potansiyelin önemine dikkati çeken Abduhakimov, “Turizm alanında çalışan Türk yatırımcıların Özbekistan’a gelmesini bekliyoruz. Biz, Türk yatırımcıların Özbekistan’da rahatlıkla çalışabilmesi için gerekli bütün koşulları oluşturmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

“İki ulus birbirine çok yakın”

Abduhakimov, iki ülke halkı arasındaki güçlü bağlara da değinerek, “Özbekistan’ın kapıları bütün Türk yatırımcılara ve turistlere ardına kadar açık. Biz, Türk vatandaşlarını sadece turist ve yatırımcı olarak görmüyoruz. Biz, Türkleri kardeşlerimiz olarak görüyoruz. İki ulus birbirine çok yakın.” yorumunu yaptı.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Özbekistan Turları sizi bekliyor.

Türk hava yolu şirketleriyle görüşmeler yaptıklarını kaydeden Başbakan yardımcısı Abduhakimov, “Söz konusu hava yolu şirketlerinin tamamı, Özbek pazarına yeni uçuşlar organize etme konusuna büyük ilgi gösteriyor.” ifadesini kullandı.

Abduhakimov, Türkiye’nin büyük şehirlerine seferler düzenleneceğini belirterek, “Ümit ediyorum ki turizm alanda iş birliği yapmak için çok iyi bir perspektife sahip olacağız.” diye konuştu.

Türkiye’nin turizm alanındaki tecrübelerinden de faydalanmak istediklerinin altını çizen Abdulhakimov, “Türkiye’de bazı eğitim programları organize etmek de bizim için ayrı bir öneme sahip çünkü Türkiye’nin misafirperverliği dünyadaki en iyilerden biri. Bu alanda da Türkiye ile iş birliği yapmak istiyoruz.” diyerek sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aziz Abduhakimov, Özbekistan Başbakan Yardımcısı, Özbekistan Turizm, Türk turist, Türk yatırımcı, Türki Cumhuriyetleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları