Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Otellere Kurban Bayramı dopingi

03 Eylül, 2015 | 07:05

Kurban Bayramı Kurban Bayramı tatili nedeniyle okulların açılış tarihinin ertelenmesiyle uzun tatil fırsatı yakalayan yerli turistin otellere akın etmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığının okulların ilk olarak 14 Eylül’de açılacağını daha sonra Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Başbakanlık kararıyla 28 Eylül’de eğitim öğretime başlayacağını bildirmesinin ardından Akdeniz ve Ege’deki otellerin yüzde yüz dolması bekleniyor.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, okulların geç açılmasıyla beraber işletmelerin yüzde 100 gibi bir doluluğa ulaşacağını söyledi.

Okulların açılmasının ertelenmesi için ciddi bir çaba harcadıklarını ve bunun sonucunu aldıklarını ifade eden TÜROFED Başkanı Osman Ayık, “Türkiye’de aşağı yukarı 20 milyon öğrenci var. Hepsinin tatil müşterisi olması beklenmeyebilir ama böyle bir tarih değişikliği nedeniyle bayramda işletmeler yüzde 100 gibi bir doluluğa ulaşacaklardır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı (Sabah).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kurban Bayramı, Kurban Bayramı ne zaman, Kurban Bayramı otelleri, Kurban Bayramı Tatili, kurban bayramı turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları