Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Otellere Kurban Bayramı dopingi

03 Eylül, 2015 | 07:05

Kurban Bayramı Kurban Bayramı tatili nedeniyle okulların açılış tarihinin ertelenmesiyle uzun tatil fırsatı yakalayan yerli turistin otellere akın etmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığının okulların ilk olarak 14 Eylül’de açılacağını daha sonra Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Başbakanlık kararıyla 28 Eylül’de eğitim öğretime başlayacağını bildirmesinin ardından Akdeniz ve Ege’deki otellerin yüzde yüz dolması bekleniyor.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, okulların geç açılmasıyla beraber işletmelerin yüzde 100 gibi bir doluluğa ulaşacağını söyledi.

Okulların açılmasının ertelenmesi için ciddi bir çaba harcadıklarını ve bunun sonucunu aldıklarını ifade eden TÜROFED Başkanı Osman Ayık, “Türkiye’de aşağı yukarı 20 milyon öğrenci var. Hepsinin tatil müşterisi olması beklenmeyebilir ama böyle bir tarih değişikliği nedeniyle bayramda işletmeler yüzde 100 gibi bir doluluğa ulaşacaklardır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı (Sabah).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kurban Bayramı, Kurban Bayramı ne zaman, Kurban Bayramı otelleri, Kurban Bayramı Tatili, kurban bayramı turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları