Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Otellere 370 milyon TL’lik teşvik belgesi verildi!

22 Aralık, 2017 | 15:41

Ekonomi Bakanlığı, kasım ayında yatırım teşvik belgesi verilen işletmelerin listesini açıkladı. 33 turizm yatırımı için yatırım teşvik belgesi verilirken, 21 tanesi yeni otel yatırımı, 6’sı modernizasyon ve 6 tanesi de öğrenci yurdu yatırımlarından oluşmakta.

Ekonomi Bakanlığı tarafından, Kasım 2017’de 33 işletmeye yatırım teşvik belgesi verildiği açıklandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ uyarınca,bu yılın Kasım ayında 33 turizm yatırımı için yatırım teşvik belgesi verilirken, bu belgelerin 21 tanesi yeni otel yatırımı, 6 tanesi modernizasyon ve 6 tanesi de öğrenci yurdu yatırımlarından oluştu.

Toplam 374 milyon TL

Kasım 2017’de turizm sektörüne verilen yatırım teşvik belgelerinin toplam tutarı 374 milyon TL olurken, açılacak yeni otellerle birlikte Türkiye’nin yatak kapasitesine 2 bin 530 yatak daha eklenecek.

Birincilik 4 yıldızlılarda!

Yılın bu ayında yatırım teşvik belgesi alan komple yeni yatırımlarda birincilik 8 projeyle 4 yıldızlı otel kategorinin oldu. Geri kalan 14 yeni otel yatırımının 2 tanesi 5 yıldızlı, 6 tanesi 3 yıldızlı, 3 tanesi butik ve 2 tanesi de lokantalı otel yatırımından oluşmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ekonomi Bakanlığı, Yatırım Teşvik Belgesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları