Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Otellerde yoğunluk yaşanıyor

06 Mart, 2013 | 11:09

Otellerde yoğunluk yaşanıyor Antalya ve çevresinde turizm sezonu öncesi otellerde yoğunluk yaşanıyor.

Antalya bölgesinde turizm sezonu öncesi otellerin doluluk oranı yüzde 70 seviyesine ulaştı. Aktif sezonda Antalya’ya gelen turistler yoğunluğunu Alman ve Rus turistler belirliyor.

Yarın başlayacak ve 10 Mart’ta bitecek ITB Berlin Turizm Fuarı, bölgeye gelecek Alman turist potansiyelini şekillendirerek, turizmcilere yön haritası sunacak.

Rus ve Bağımsız Devletler Topluluğu(BDT) ülke vatandaşlarının ise tatil yapma kararının mayıs ayında şekilleneceği ifade edildi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Özden yaptığı açıklamada, sezon öncesi bölge destinasyonunda otellerin doluluk oranının yüzde 70 seviyesinde olduğunu söyledi.

Bölgede aktif sezonun 1 Nisan’dan itibaren başlayacağını belirten Özden, Avrupa ve İskandinav ülke erken rezervasyonlarının iyi durumda olduğunu söyledi. 2013 turizm sezonunun bir önceki yıla göre daha iyi geçeceğini belirten Özden, Doğu Avrupa ülkeleri tatil şekillenmesinin mayıs ayı başında netlik kazanacağını kaydetti.

Özden, “Bu sene geçen yıl göre daha iyi sezon geçireceğimize inanıyorum. Otellerin yüzde 70’i doldu. Önümüzdeki bir ay içinde bu rakamın yüzde 85 seviyesine çıkacağına inanıyorum. Bütün göstergeler çok iyi durumda. Bölgemizin turist ağırlığını genelde Alman ve İskandinav ülke vatandaşları oluşturuyor.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Özden, Antalya, Antalya Oteller, Antalya Turizm, Antalya Turizm Sezonu, Antalya Turları, ITB Berlin Turizm Fuarı, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Türsab, Yaz Sezonu Antalya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları