Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Otellerde Maliyetler Enflasyondan Yüksek

04 Mayıs, 2017 | 19:57
Otel Maliyetleri

Otel Maliyetleri

Otellerin Maliyetleri Nisan 2017’de Enflasyondan’da Yüksek Çıktı

Turizmdatabank’ın hazırladığı “Otel Maliyetleri Analizi 2017 Nisan Ayı” bulgularına göre; konaklama tesislerindeki maliyetler yıllık %13 dolayında arttı. Bu dönemde ülke geneli enflasyonu TÜİK verilerine göre %8.66 oldu. Böylece, otellerde maliyetler enflasyonun 4 puan üzerinde kalmış oldu. 12 aylık ortalamalarla hesaplanan verilere göre en yüksek maliyet yükselişleri; %32 ile meyve sebzede, %13’ün üzerindeki seviyelerle de içecek müdürü grubu ve yağ gruplarında görüldü. Bu dönemde yiyecek grubundaki maliyet artışları %10’u geçerken en düşük artışlar; % 1.9 ile enerji ve % 5 seviyeleri ile süt grubu ve temizlik malzemelerinde görülmüştür.

Turizmdatabank

Turizmdatabank

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları