Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Otellerde Maliyetler Enflasyondan Yüksek

04 Mayıs, 2017 | 19:57
Otel Maliyetleri

Otel Maliyetleri

Otellerin Maliyetleri Nisan 2017’de Enflasyondan’da Yüksek Çıktı

Turizmdatabank’ın hazırladığı “Otel Maliyetleri Analizi 2017 Nisan Ayı” bulgularına göre; konaklama tesislerindeki maliyetler yıllık %13 dolayında arttı. Bu dönemde ülke geneli enflasyonu TÜİK verilerine göre %8.66 oldu. Böylece, otellerde maliyetler enflasyonun 4 puan üzerinde kalmış oldu. 12 aylık ortalamalarla hesaplanan verilere göre en yüksek maliyet yükselişleri; %32 ile meyve sebzede, %13’ün üzerindeki seviyelerle de içecek müdürü grubu ve yağ gruplarında görüldü. Bu dönemde yiyecek grubundaki maliyet artışları %10’u geçerken en düşük artışlar; % 1.9 ile enerji ve % 5 seviyeleri ile süt grubu ve temizlik malzemelerinde görülmüştür.

Turizmdatabank

Turizmdatabank

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları