Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Otelcilerin Booking.com İsyanı

23 Mayıs, 2017 | 17:08
Bookingcom Otelciler

Bookingcom Otelciler

Otelcilerin Booking.com İsyanı Devam Ediyor

Dünya.com’un haberine göre, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB) açtığı dava sonucu online rezervasyon sitesi booking.com’un faaliyetlerinin durdurulması kararından sonra, zarar gören çok sayıda taraf mahkemeye başvurdu. İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen itiraz duruşmasında  9 tur şirketi, 9 otel ve turizm şirketi, 3 gerçek kişi ile TÜROB ve Bodrum Turistik Otel İşletmecileri Derneği, karara itirazlarını bildirdi. Mağdur oldukları gerekçesiyle tedbir kararının kaldırılmasını isteyen davacı otellerden biri 85 bin, diğeri 16 bin euro zarar ettiklerine ilişkin belgeleri mahkemeye sundu.

 

Bir Otelin Zararı 85 Bin Euro

İtiraz duruşmasına katılan ve İstanbul’da faaliyet gösteren Ramada Old City Otel temsilcileri, booking.com’un engellenmesinin ardından nisan ayında 85 bin euro zarar ettiklerini, bu olaydan en büyük zararı kendilerinin gördüğünü ifade etti.  Otelin avukatı Ersan Taştekin, karardan sonra bütün müşterilerinin gördüğünü ifade etti. Otelin avukatı  Ersan Taştekin, karardan sonra bütün müşterilerinin yakın ülkelere gittiğini ve zararlarının sürekli büyüdüğünü dile getirdi. Mahkemeye, maddi kayıplarına ilişkin tablolar sunan oteller TÜRSAB’ın 1,5 senedir belgelenebilir bir zararı ortaya koymadığını ve tedbir kararının kaldırılmaması durumunda sektör olarak ciddi zarar göreceklerini kaydetti. Otelciler, bankaların seyahat acentesi gibi hareket etmesine rağmen şimdiye kadar bir yaptırımla karşı karşıya kalmadıklarını, TÜRSAB’ın da konuyla ilgili bir müracaatının bulunmadığı, booking.com faaliyetinin bankalardan daha yasal olduğunu vurguladı.

 

TÜRSAB Köhne Bir Kurum Değildir

Booking.com’un gösterdiği faaliyetlerden Türkiye yasalarına uygun olmak zorunda olduğunu anlatan TÜRSAB avukatları ise şirketin buradaki kazançlarının Türkiye’de vergilendirilmesi gerektiğini söyledi. TÜRSAB vekilleri, TÜRSAB’ın köhne bir kurum olmadığını, teknolojiye açık olduklarını ve turizmin gelişmesi için sektöre destek verdiklerini ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
booking.com, Otelciler, Türkiye, Türsab,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları