Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Otel inşalarına başlanan Göbeklitepe’de hedef 1 milyon turist!

06 Aralık, 2018 | 10:39

Otel inşalarına başlanan Göbeklitepe'de hedef 1 milyon turist!

İstanbul Aydın Üniversitesi Batı Platformu tarafından düzenlenen Türkiye’nin turizm potansiyeli etkinliğine katılan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, otel inşalarına başlanan Göbeklitepe’de hedef 1 milyon turist olarak açıkladı.

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, İstanbul Aydın Üniversitesi Batı Platformu tarafından düzenlenen Türkiye’nin turizm potansiyeli etkinliğine katıldı. Etkinlikte konuşan Bağlıkaya, turizmin ülke ekonomisine çok önemli katkılar sağladığını ifade etti.

Tanıtım ve pazarlama tek elden

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, Türkiye’nin turizm potansiyelinin tüm dünyaya gösterilmesi adına daha iyi tanıtım kampanyaları yapılabileceğini belirterek, tanıtım kampanyalarındaki eksiklilerin giderilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hayata geçireceği Tanıtma Fonu’nun çok önemli olduğunu söyledi. Bağlıkaya bu konuda, “Türkiye’nin tanıtım ve pazarlaması önceden ayrı yapılıyordu. Şimdi kamu ve özel sektörün birlikte olacağı tanıtma fonu sayesinde tanıtım ve pazarlama tek elden yapılacak.” açıklamasında bulundu.

Otel inşalarına başlanan Göbeklitepe’de hedef 1 milyon turist

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Şanlıurfa Göbeklitepe hakkında da açıklamalarda bulunarak, tarihin yeniden yazıldığını ifade etti. Bölgede kazıların sürdüğünü belirten Firuz Bağlıkaya 2019’da 1 milyona yakın turist bekledikleri Göbeklitepe’ye yakın bölgelerde otel yapımlarının da başladığını açıkladı.

TÜRSAB Başkanı Feriz Bağlıkaya, tanıtım eksikliğinin giderilmesiyle Göbeklitepe’nin turizm potansiyelinin daha da üstlere çıkarılacağının da altını çizdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Firuz Bağlıkaya, Göbeklitepe, Hedef 1 milyon turist, İstanbul Aydın Üniversitesi, Türsab, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları