Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Otel Doluluk Oranları Yüzde 100

19 Mayıs, 2017 | 15:14
Otel Dolulukları

Otel Dolulukları

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Nedeniyle  Hafta Sonu Tatilinde Otel Dolulukları Yüzde 100 Doluluk Yaşandı

Hafta sonu tatili ile resmi tatillerde yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Pamukkale’de de otellerde doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. Denizli Turistik Otelciler ve İşlemeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Pamukkale’nin Türkiye’deki ören yerleri arasında en fazla ziyaretçi çeken yer olduğunu, yaklaşık 2 milyon civarında yerli ve yabancı misafirin Pamukkale’yi ziyaret ettiğini belirtti. Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Öncel de Çeşme’deki otellerde yoğunluk yaşandığını ifade etti. Didim de 3 günlük tatili değerlendirmek isteyenler otellerin doluluk oranlarını yükseltti. Aynı etki Kuşadası ve hemen hemen bütün sahil kesiminde görülmektedir.

 


 

TUROFED ; “Ramazan Bayramı ve Yaz Tatiliyle Turizm Hareketlenecektir”

Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler yaptığı açıklamada, 19 mayıs’un cuma gününe denk gelmesiyle 3 günlük tatilin turizmcileri sevindirdiğini belirtti. Bu sevincin doluluklara da yansıdığı görülmesi, vatandaşların 3 günlük tatili yurtiçinde değerlendirdiğini ve otelleri doldurduğunu ifade eden Mehmet İşler, ” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının cuma günü olması ve hafta sonuyla tatilin 3 güne çıkması, turizm can suyu oldu. Tesislerin de böyle bir can suyuna ve morale ihtiyacı vardı. İşler, “3 günlük tatilin etkisiyle otellerimizde cumartesi ve pazar yoğunluğu arttı, doluluk oranı yüzde 75’lere ulaştı” diye konuştu.

İşler,  sektörün 3 günlük ivmenin ardından Ramazan bayramı ve yaz tatiliyle birlikte yeniden hareketleneceğini dile getirdi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 19 Mayıs Atatürkü anma, Çeşme, Didim, Kuşadası, otel doluluk oranları, Pamukkale, Türkiye Otelciler Federasyonu, TÜROFED, TUROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları