Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Otele dava açtı, 33 yıl sonra kazandı

10 Mart, 2011 | 12:11

Otele dava açtı, 33 yıl sonra kazandı…

33 yıl önce  Yeni Delhi ‘de bulunan bir otele tatile gelen Avustralyalı Susan Leigh Beer otelde yürürken kaygan zeminden kayıp yosun kaplı havuzuna düşerek sakat kaldı. Talihsiz olay sonucu felç geçirerek hayatının geri kalanını tekerlekli sandalyede geçirecek olan 18 yaşındaki Susan Leigh Beer otele dava açtı.

Hindistan mahkemesi, 33 yıl önce başkent Yeni Delhi’deki Akbar otelde meydana gelen kaza sonucu  sakat kalan Avustralyalı Susan Leigh Beer’e 1.1 milyon tazminat verilmesine karar verdi.

33 yıl önce yosun kaplı kaygan zeminde kayarak kafasını sert zemine çarparak sakat kalan Susan Leigh Beer bugün 51 yaşında ve hala ekerlekli sandalyede.

Yerel mahkeme aradan geçen tam 33 yıldan sonra Hindistan Turizm Bakanlığı ‘nın yönettiği Akbar Otel’i bu zamana kadar geçen zamanda Avustralyalı bayanın maddi kayıplarını da dikkate alarak 1.1 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti.

Hindistan tarihindeki en yüksek tazminatlardan biri olarak tarihe geçen olaydan sonra Susan Beer yıllar süren bu işkenceden kurtulmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

Ancak olayın üzerinden geçen 33 yılda aleyhine dava açılan Akbar Hotel diye bir otel artık Delhi’de bulunmuyor.

Bu yüzden o tarihte oteli işleten Hint devleti bünyesindeki Turizm Geliştirme Otoritesi 1.1 milyon dolarlık tarihi tazminatı ödeyecek.

Birçok yerel ve uluslararası otorite Hindistan’daki yargı sisteminin hantallığından ve basit mahkemelerin bile yıllar sürmesinden şikayetçi. 1950 yılından beri on milyonlarca mahkeme yıllardır Hint mahkemelerinde sona erdirilmeyi bekliyor. Uzmanlar bunu daha çok kaynak azlığı, yargıçların azlığı ve davaları sonlandıracak sonuca ulaşacak uzman sayısının azlığına bağlıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akbar Otel, Akbar Otel dava, Avustralyalı Susan Leigh Beer, hindistan Akbar Otel, Hindistan Turizm Bakanlığı, otel dava, Susan Leigh Beer, Susan Leigh Beer dava,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları