Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Otel yapmak için Abant’taki ağaçlar kesildi

16 Nisan, 2010 | 16:07

Abant Tabiat Parkı’nda ağaçların kesilerek başlatılan yol açma çalışmalarının otel yapımı için olduğu iddia edildi.

Hürriyet gazetesinde yar alan habere göre; Kültür ve Turizm Bakanlığı, 26 Ocak 2010 tarihinde bölgeyle ilgili Bolu Valiliği İl Özel İdare Genel Sekreterliği’ne bir yazı gönderdi.

Yazıda planda turizm amaçlı yapılacak değişikliklerin başlatabileceği belirtildi. İl Özel İdare tarafından 2 Mart’ta İl Orman Müdürlüğü’ne yazılan “Turizm Merkezi ve Turizm Tesis Alanı” yazısında ise “ulaşımının park içinden sağlanabilmesi için” izin isteniyor.

Plana göre, Abant Gölü’nün güneyinde kalan ve göle hakim tepedeki muhteşem manzaralı alanda otel için 9 hektar ayrıldı. Öte yandan yine aynı planda, son düzenlemelerle oluşturulan “Suni yavru Abant Gölü”ne hakim 75 hektarlık bir başka alan da turizm merkezi ilan edilecek.

Ağaçların kesilmesinin doğal hayatı olumsuz etkilediğini dile getiren Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Müdürlüğü yetkilileri, çalışmalarla ilgili rapor hazırladıklarını ve raporu Bakanlığa, Genel Müdürlüğe ve Bolu Valiliğine ilettiklerini kaydetti.

Yetkililer, ”Orada zarar gören tüm canlıları içeren çalışmaların sonucunu yetkili kurumlara rapor halinde sunduk. Raporda kaplumbağalardan su samurlarına kadar birçok canlının zarar gördüğünü ifade ettik. Bundan sonraki süreç üst makamlarca yürütülecek” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abant Gölü, Abant Haberleri, Abant Kültür ve Turizm Bakanlığı, Abant Otel, Abant Tabiat Parkı, Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Müdürlüğü, Bolu Abant, Bolu Abant Tabiat Parkı, Kültür ve Turizm Bakanlığı,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
HULYA
19 Temmuz, 2010

YAZIKLAR OLSUN ORMAN YAKILMAZ AĞAÇ KESILMEZ NEDEN BU TURKIYEDE ANLASILMIYOR

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 19th, 2010 at 16:59 HULYA mention something about this post....
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları