Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Öşvank Manastırı restore ediliyor

20 Şubat, 2010 | 15:55

Öşvank Manastırı restore ediliyor Hristiyan Gürcülerin her yıl hac ziyareti gerçekleştirdiği, harabe halindeki Öşvank Manastırı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca bu yıl restore edilecek.

Erzurum Rölöve ve Anıtlar Müdürü Suat Bakır, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Öşvank Manastırı’nın restorasyon çalışmasını ‘Büyük proje’ kapsamına aldığını belirtti.

Restorasyon çalışmaları  önümüzdeki yıl içerisinde başlatılacak.

Erzurum’un Uzundere ilçesi Çamlıyamaç köyünde bulunan tarihi Öşvank Manastırı, Gürcüler tarafından kutsal kabul ediliyor.

Her yıl binlerce Gürcü’nün ziyaret ederek hacı olduğu Öşvank Manastırı’nı restore ettirmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı harekete geçti.

Erzurum Rölöve ve Anıtlar Müdürü Suat Bakır, “Erzurum Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nün denetiminde Öşvank Manastırı’nın restorasyon çalışmaları başlayacak. Hristiyan Gürcüler için kutsal kabul edilen Manastırın restorasyon çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte inanç turizmi kapsamında bölgemize turist patlaması yaşanacak.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erzurum Öşvank Manastırı, Erzurum Rölöve ve Anıtlar Müdürü Suat Bakır, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Öşvank Manastırı, Öşvank Manastırı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Öşvank Manastırı Restore, Suat Bakır, Suat Bakır Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları