Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ortadoğulu gazeteciler Bursa’da

23 Şubat, 2013 | 14:06

Ortadoğulu gazeteciler Bursa'da Türkiye’deki kış turizminin tanıtımı amacıyla THY’nin Plaza Tur işbirliğiyle düzenlendiği “THY Winter in Turkey” programı kapsamında ortadoğulu gazeteciler Bursa’da bir araya geldiler.

Filistin, Dubai, Cidde, Irak, Suriye, Sudi Arabistan, Tunus ve Abu Dabili gazetecilerin, İstanbul’dan sonraki durağı Bursa oldu. Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da konaklayan yabancı gazeteciler, yemekte Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yle biraraya geldi. Şehrin turizm potansiyeli ve bu alanda yapılan yatırımlar hakkında gazetecilere kısa bir sunum yapan Altepe, merak edilen soruları da cevapladı.

Bursa’nın öncelikle bir sanayi şehri olduğunu, 25 organize sanayi bölgesinde binlere fabrikanın üretim yaptığını kaydeden Başkan Altepe, son yıllarda yerel yönetimlerin yönlendirmesiyle turizm ve hizmet sektöründe önemli bir hamle yapıldığını söyledi.

Uludağ, sahiller, göller ve şelalelerle Bursa’nın doğal bir turizm cenneti olduğunu ifade eden Altepe, şunları söyledi: “Bursa, kendi markalarını üreten Türkiye’nin dördüncü büyük kenti. İşte Büyükşehir Belediyemiz’in danışmanlığında Türkiye’nin ilk yerli tramvayı Bursa’da üretildi. Otomotivde, tekstilde ve tarımda, Avrupa başta olmak üzere dünyanın her köşesine ihracat yapılıyor. Bu potansiyeli turizmle desteklemek için önemli çalışmaları hayata geçirdik. Bizim teşviklerimizle dünyanın marka otelleri Bursa’ya geldi. Bunun yanında yabancı turistlerin kentimizde daha fazla vakit geçirmesi amacıyla tarihî eserlerimizi yeniden ayağa kaldırıyoruz. Bursa, Osmanlı’ya 130 yıllı başkentlik yapan bir il. Bu nedenle o döneme ait eserleri bir bir ayağa kaldırıyoruz. Bunun yanında Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezi olan Uludağ’ı yeniden cazibe merkezi haline getirmek amacıyla yatırımlara devam ediyoruz. Yaklaşık 50 yıl hizmet veren teleferiği yeniliyoruz. Artık kent merkezinden oteller bölgesine sadece 20 dakikalık yolculukla ulaşmak mümkün olacak. Bu sayede Uludağ sadece kışın değil, mutlaka görülmesi gereken krater gölleri, manastırları ve yaylalarıyla yılın 12 ayı turizme hizmet verir hale gelecek.”

Altepe, her alanda ulaşılabilir bir şehir hedefi doğrultusunda Bursa ile İstanbul arasında deniz seferleri başlattıklarını, Gemlik-Haliç arasını 15 dakikaya indirecek deniz uçağı seferlerini de kısa süre içinde başlatacaklarını sözlerine ekledi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abu Dabili, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, Bursa Uludağ, Bursa Uludağ Otelleri, Cidde, Dubai, Filistin, Irak, Kış Turizmi, Plaza Tur, Plaza Turizm, Sudi Arabistan, Suriye, THY, THY Winter in Turkey, Tunus, Türkiye Kış Turizmi, Uludağ Otelleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları