Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ortadoğu’da yeni turizm merkezi: Lübnan

25 Temmuz, 2009 | 13:37

Beyrut Ortadoğu ülkesi Lübnan’da savaşların bitmesi, siyasi istikrar ve güvenliğin sağlanmasının ardından ülkeye gelen turist sayısında büyük artış olduğu açıklandı.

Lübnan Turizm Bakanlığı’nın verilerine göre, geçen yıla oranla turist sayısında yüzde 64 artış oldu.

Renkli ve hareketli gece hayatı sayesinde özellikle Ortadoğu ülkelerinden turist akınına uğrayan Lübnan’a 2008 yılı Nisan ayına kadar 83 bin turist geldiği belirtilirken, bu yıl 137 bin turist geldiği bildirildi.

Ürdün, Suudi Arabistan ve Irak gibi ülkelerden yaklaşık 56 bin turist gelirken, Avrupa’dan yaklaşık 40 bin turistin geldiği belirtildi.

Canlı bir gece hayatının olduğu Lübnan’da turistler geceleyin dans edip eğlenirken, gündüz de denize girip dinlenme fırsatı buluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beyrut, Beyrut tur, Lübnan, Lübnan gece hayatı, Lübnan tur, Lübnan turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
ahmet aslan
30 Aralık, 2010

lübnan gerçekten görülmesi gereken yerlerden bir tanesi gerçi daha gidip görmek nasip olmadı ama bir gün mutlaka gidip görmeyi istiyorum özelliklede beyrutu

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Aralık 30th, 2010 at 01:42 ahmet aslan mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları