Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Orhaneli ‘Kırsal Turizm Merkezi’ oluyor

04 Mart, 2013 | 19:24

Orhaneli ‘Kırsal Turizm Merkezi’ oluyor Bursa’nın Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ilçeyi ‘Kırsal Turizm Merkezi’ yapmak için 2 yıllık fizibilite çalışması yaptıklarını söyledi.

Tatlıoğlu, bu amaçla Avrupa Birliği fonlarından kaynak sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

AB’nin kırsal turizmi desteklemek amacıyla açtığı hibe fonlardan faydalanmak için belediye ekipleri proje hazırlıklarını sürdürüyor. Bir milyon Euro bütçeli projenin değerlendirilmesi yaz başında yapılacak. Proje kapsamında Göynükbelen Beldesi ve Orhaneli Karagöz piknik alanı ekoturizm için değerlendirilecek. Proje merkezlerinde konaklamak için bungalov evler, karavan parkları, kamp alanları, tenis kortu, at biniciliği tesisleri, dağ motosikleti parkurları, yürüyüş alanları, Paintboll sahası, rafting parkuru, yöresel ürünlerin yapılıp pazarlanacağı organik pazar, kafe, restoran gibi sosyal dinlenme alanları oluşturulacak.

Proje çalışmalarını takip eden Başkan Tatlıoğlu, “Biz Orhaneli Belediyesi olarak daha önce üç AB projesini başarı ile tamamladık. Türkiye’de bizden başka 3 projesi CFCU’dan onaylanan belediye yok. AB projeleri konusundaki tecrübemizle Orhaneli’yi kırsal turizm merkezi yapacağız.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, İrfan Tatlıoğlu, Kırsal Turizm, Orhaneli, Orhaneli Belediye Başkanı, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Orhaneli Bursa, Orhaneli haberleri, Orhaneli turizm, Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları