Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Orhaneli ‘Kırsal Turizm Merkezi’ oluyor

04 Mart, 2013 | 19:24

Orhaneli ‘Kırsal Turizm Merkezi’ oluyor Bursa’nın Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ilçeyi ‘Kırsal Turizm Merkezi’ yapmak için 2 yıllık fizibilite çalışması yaptıklarını söyledi.

Tatlıoğlu, bu amaçla Avrupa Birliği fonlarından kaynak sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

AB’nin kırsal turizmi desteklemek amacıyla açtığı hibe fonlardan faydalanmak için belediye ekipleri proje hazırlıklarını sürdürüyor. Bir milyon Euro bütçeli projenin değerlendirilmesi yaz başında yapılacak. Proje kapsamında Göynükbelen Beldesi ve Orhaneli Karagöz piknik alanı ekoturizm için değerlendirilecek. Proje merkezlerinde konaklamak için bungalov evler, karavan parkları, kamp alanları, tenis kortu, at biniciliği tesisleri, dağ motosikleti parkurları, yürüyüş alanları, Paintboll sahası, rafting parkuru, yöresel ürünlerin yapılıp pazarlanacağı organik pazar, kafe, restoran gibi sosyal dinlenme alanları oluşturulacak.

Proje çalışmalarını takip eden Başkan Tatlıoğlu, “Biz Orhaneli Belediyesi olarak daha önce üç AB projesini başarı ile tamamladık. Türkiye’de bizden başka 3 projesi CFCU’dan onaylanan belediye yok. AB projeleri konusundaki tecrübemizle Orhaneli’yi kırsal turizm merkezi yapacağız.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, İrfan Tatlıoğlu, Kırsal Turizm, Orhaneli, Orhaneli Belediye Başkanı, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Orhaneli Bursa, Orhaneli haberleri, Orhaneli turizm, Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları