Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ordu Yakamoz’a Anemon Oteli yapılacak

04 Kasım, 2010 | 18:04

Valilik tarafından Ordu’ya marka otel kazandırmak amacıyla bir süre önce başlatılan çalışmalar, meyvelerini vermeye başladı. İskele yanındaki Yakamoz arazisinde Anemon Oteli’nin 16. şubesi yapılacak.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve Türkiye’nin en önde gelen turizm yatırımcılarını Ordu’ya davet eden Vali Orhan Düzgün, yapılan tanıtım ve öneriler sonucu Türkiye’nin değişik illerinde 15 otel zinciri olan Anemon Otelleri sahibi İsmail Akcura’nın, 16’ncı otelini Ordu’ya yapacağını söyledi.

Temmuz ayında Vali Orhan Düzgün’ün daveti üzerine Ordu’ya gelen ve otel yapılabilecek yerleri inceleyen Anemon Otelleri sahibi İsmail Akcura, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan eski Yakamoz’un bulunduğu arazide otel yapımına olumlu yaklaşmıştı.

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan Çambaşı, Boztepe ve eski Yakamoz arazisi, Turizm Teşvik Yasası kapsamında, turizm yatırımcılarına 49 yıllığına kiralanması için İl Genel Meclisince alınan karar doğrultusunda ilana çıkılarak turizm yatırımcılarına sunuldu.

Eski Yakamoz’un bulunduğu araziye talip olan Anemon Otelleri İcra Kurulu Üyesi Çetin TerimOrdu’ya gelerek, arazinin 49 yıllığına tahsisi ile ilgili Ordu Valiliği ile irtifak hakkı sözleşmesi imzaladı. İmza töreninde konuşan Vali Vekili İsmail Küreci, ‘Doğal güzellikleriyle Karadeniz Bölgesinin turizmin yeni gözdesi haline geldiğini, Ordu’nun Karadeniz’in en bakir tabiat güzelliğine sahip bir il olduğunu, Ordu’da turizmin gelişmesi için çok yoğun bir çabanın olduğunu, ancak turizmin gelişmesi için kaliteli konaklama hizmetine ihtiyaç duyulduğunu, bu ihtiyacın da eski Yakamoz arazisine ve Boztepe’ye yapılacak marka oteller ile giderileceğini,’ belirterek tahsisi yapılan eski Yakamoz arazisine yapılacak Anemon Otelinin Ordu’ya hayırlı olmasını diledi.

Anemon Otelleri İcra Kurulu Üyesi Çetin Terim de, Türkiye’nin değişik illerinde otelleri bulunan Anemon Oteller zincirinin Karadeniz’de ilk otelini Ordu’ya yapacağını, otel inşaatına hemen başlamak istediklerini ve bir yıl içinde yapımını tamamlayarak Orduluların hizmetine açmak istediklerini, Anemon Otellerinin hizmet sunumundaki kalitesi ile Türkiye’de bir marka olduğunu, bu markanın Ordu’da da hizmet verecek olmasından kıvanç duyacaklarını, söyledi.

Vali Vekili İsmail Küreci ile Anemon Otelleri İcra Kurulu Üyesi Çetin Terim arasında imzalanan sözleşme ile eski Yakamoz arazisine Anemon Oteli yapımının resmi süreci başlamış oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anemon Otelleri, Anemon Otelleri İcra Kurulu Üyesi Çetin Terim, Çetin Terim, Eski Yakamoz, İsmail Akcura, Ordu Yakamoz, Ordu Yakamoz Anemon Otel, Ordu Yakamoz Haberleri, seyahat gazetesi, tatil gazetesi, turizm gazete, turizm tatil gazetesi, Turizm Teşvik Yasası, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Vali Orhan Düzgün,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
yaser
17 Temmuz, 2011

fiyatlari istiyourus ve telofon numaraniz

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 17th, 2011 at 23:35 yaser mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları