Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ordu Giresun Havaalanı ‘nın temelleri atılıyor

12 Temmuz, 2011 | 18:13

Ordu-Giresun (OR-Gİ) Havaalanı için önemli adım

Uzun zamandır beklenen Ordu-Giresun (OR-Gİ) Havaalanı için önemli bir adım atıldı.

17 yıldır beklenen Trabzon Havaalanı ‘nın yedeği olacak meydanın inşaat yapım sözleşmesi dün imzalandı. İmza törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de katıldı. OR-Gi ‘nin temel atma töreni 22 Temmuz cuma günü gerçekleştirilecek.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin törende yaptığı konuşmada Ordu’ya 19, Giresun’a 25 kilometre uzaklıktaki OR-Gİ Havaalanı’nın 1990’lı yıllardan beri beklenen ama yapımı için umut beslenemeyen, sadece hayal edilen bir havaalanı olduğunu söyledi.

Ordu Giresun OR-Gİ Havaalanı ‘nın Avrupa’nın ilk, dünyanın ikinci denize dolguyla inşa edilecek tesisi olacak.  Bu konu hakkında Şahin  “Ordu-Giresun Havaalanı iki güzel ilimize hitap eden, birazcık havalı bir havaalanı özelliğine sahip. Ayrıca bittiğinde suyun içine inşa edilen bir havaalanına kavuşacağı için havayolu adeta bir de su yoluna dönüşmüş olacak.” dedi.

Ordu Giresun Havaalanı ‘nın 1200 iş gününde bitirilerek esprili bir dille “Benim 5 Şubat 2014 saat 14.52’de Esenboğa’dan Ordu-Giresun Havaalanı ‘na hareket edecek uçak biletim var. Bu bilet medya ile de paylaşılmış bir bilettir. Ulaştırma Bakanlığı’mızın bu biletin karşılığını, karşı havaalanını yapacağından eminim.” diye konuştu. Ulaştırma Bakanı Yıldırım’ın “Havacılıkta işler belli olmaz Sayın Bakanım. Bileti açığa almakta fayda var. Ola ki erken biter, biletiniz yanmasın.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İdris Naim Şahin, OR-Gİ, Ordu Giresun Havaalanı, Ordu Giresun OR-Gİ, Ordu-Giresun (OR-Gİ) Havaalanı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları