Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Orbit Kulesi dev kaydırak için gün sayıyor

07 Ağustos, 2015 | 09:53

Orbit Kulesi İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Orbit Kulesi, dünyanın en uzun tünel kaydırağına ev sahipliği yapacak.

Anish Kapoor’un Londra’daki Orbit Kulesi, dünyanın en uzun ve en yüksek tünel kaydırağına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Yapının çit örgüsü içinde yer alan yarı saydam paslanmaz çelik tünelin inişi yerden 80 metre yüksekte başlayacak. Son 50 metrelik düşme başlamadan önce beş kez helezonik dönüşün gerçekleşeceği yolculuk 37 saniye sürecek. arkitera.com’un haberine göre; dev kaydırağın 2016 ilkbaharında açılması planlanıyor.

İngiltere’nin en yüksek heykeli olan 114 metre yüksekliğindeki Orbit Kulesi, 2012 Londra Olimpiyatları için inşa edilmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2012 Londra Olimpiyatları, İngiltere, Londra, Londra İngiltere, Londra Olimpiyatları, Orbit Kulesi, Orbit Kulesi ingiltere, Orbit Kulesi londra,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları